ארז לנדאו ממליץ: טיול אתגרי מלא במים לכל המשפחה בדרום הארץ 0

מאת: ארז לנדאו
מורה דרך ועורך האתר | "מטיילים בארז ישראל"

הגולש גבי שואל: שלום ארז, אני רוצה לקחת את הילדים למסלול סנפלינג בדרום, איך הכי טוב לעשות את זה?

הי גבי,
איזה כיף שפנית אלי לגבי טיול סנפלינג עם הילדים. סנפלינג זה אחד הדברים האהובים עלי ואני הולך לשלוח אותך למסלול מהסרטים!
על נחל רחף שמעת?

הנחל נמצא באזור מצדה, והוא אחד הנחלים הנשפכים ממדבר יהודה לים המלח. ראשיתו של הנחל בבקעת קנאים שבין מצדה לערד ומכאן הוא יורד לחוף ים המלח. בערבית מכונה הנחל ואדי חפחף שפירושו "נחל רשרוש כנפיים". לאורך מסלולו חתר הנחל כמה קטעים קניוניים מרשימים וכולל בתוכו גבים שאם תגיע אחרי שטפונות בטוח יהיו מלאים במים וכדאי שתבחרו יום חם, מה שלא יהיה קשה כי באיזור הזה זה בערך תשעים אחוז מהשנה, כי בחלקם אתה תהיה חייב לעבור בשחיה.

יש כל מיני חברות באינטרנט, לדוגמה חברת ערוצים בטבע, שיוכלו לספק לך מדריך שמגיע עם כל ציוד הספלינג הנדרש כדי שתוכל להוציא את הילדים לטיול או להצטרף לאחד מהטיולים שהם עושים. יש שני מסלולים, האחד של 3 ק״מ והוא כולל 4-5 מפלים/גלישות, ויש את הארוך שהוא 5 ק״מ ובו עוד חמש גלישות נוספות.
אני ממליץ לעשות את המסלול הארוך ולעשות אותו  במשך יומיים. יום אחד מטפסים למעלה, לנים בראש המסלול תחת כיפת השמיים, ולמחרת יורדים את המפלים באיזי מבלי למהר לשום מקום. אם יש יום ממש חם אז גם לוקחים את הזמן ונחים קצת בגבים השונים וככה גם בורחים מהחום וגם נהנים מהטבע המופלא שיש סביבנו.

טיפ מנצח: תביא איתך שקיות תפוציפס. אתה בטח שואל למה, בנחל יש את ציפור הטריסטרימית אשר לא מפחדת להתקרב לבני האדם ולאכול ממש מכף ידם ומה שהן הכי אוהבות זה תפוציפס, הן לא בררניות אז אתה יכול להביא איזה מותג שבא לך.

 

לתכנים והמלצות נוספות בעמוד הפייסבוק של ארז לנדאו – Erez Israel

לאתר הבית של ארז לנדאו

ארז לנדאו ממליץ: טיול אתגרי מלא במים לכל המשפחה בדרום הארץ
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים