מים עושים אנשים מאושרים ויש בהם אפקט מרגיע. אז אנחנו פה כדי לעשות לכם טוב. תכירו, שלושה בתים לא מהעולם הזה, בהם המאפיין המרכזי הוא מים.

"מדהים" זו אחת המילים שנעשה בהן שימוש מוגזם היום, אבל תאמינו לנו כשאנחנו אומרים שהבית הזה באמת כזה, במלוא מובן המילה.

ארץ פלאות המים באוהיו
מיקום: העיר קולמבוס באוהיו
הבעלים: סטיב סקילקן
האדריכל: בארט פרינס
האחוזה כוללת: בית ששטחו 575 מ"ר; בריכה פנימית באורך 23 מטר; אגם פרטי לצורך סקי מים; בית סירות; פארק מים; ומפלים עם מקפצות מובנות.

העיר קולומבוס באוהיו, שכולה מוקפת יבשה, היא אולי המקום האחרון שתצפו לראות בו בית מים מדהים. אבל זה לא עצר את בעל הבית וחובב המים המוצהר סטיב סקילקן מלבנות את מה שניתן לתאר כ"שנגרי-לה מימי".
הוא תוכנן על ידי האדריכל בארט פרינס וכולל בית ששטחו 575 מ"ר, עם בריכה פנימית באורך 23 מטר, אגם פרטי שנוצר במיוחד לצורכי סקי מים, בית-סירות, פארק מים, ומפלים מהממים עם מקפצות קשיחות מובנות.
הבעלים מעיד על עצמו שהוא "ממש אוהב מים". היה שחיין בתיכון וקופץ למים בקולג' באוניברסיטת אוהיו. הדבר שהיה לו הכי חשוב בבית, שיהיה נוח לגור בו, בהתאם לאורח החיים שלו. "רציתי להיות מסוגל לשחות וליהנות מכל הבית".
אחד המאפיינים המרכזיים בבית היא הבריכה המשתרעת לכל אורך קומת הכניסה. מבחינת סקילקן, הבריכה המקורה היא היהלום שבכתר ושם הוא מבלה את רוב הזמן הפנוי שלו.

מסתבר, שבחלק הפנימי של בית סקליקן נמצא רק חצי מהכיף. בשלושת חודשי הקיץ החמים שיש במרכז אוהיו, האגם של סטיב הוא המקום הכי טוב להיות בו. האגם תוכנן לצורך סקי מים ויצירתו לא הייתה משימה פשוטה. לנהג בולדוזר אחד לקח חמישה חודשים לפנות 24 טונות אדמה, כדי ליצור אגם שעומקו נע בין שלושה לשבעה וחצי מטרים, אורכו כחצי קילומטר ולוקח שלוש דקות להקיף אותו.
ואם חשבתם שזה הכל, אתם טועים! מה שהתחיל כבית- סירות פשוט ליד האגם, התפתח לפארק מים לכל דבר. יש בו מקפצה בגובה חמישה מטרים, יש קרש קפיצה בגובה מטר אחד, יש שתי מגלשות מים, וחבל אומגה.

אוקיינוס זעיר, מעשה ידי אדם, ביוטה
מיקום: פאתי סולט לייק סיטי, הרי ספרינגוויל
הבעלים: משפחת וויליאמס
איש החזון: בראד לונג
האחוזה כוללת: 24 דונם; בית ששטחו 1200 מ"ר; בריכה פרטית בנפח 76,000 ליטר; וספא לשישה אנשים. בריכה חיצונית באורך 58 מטר, וברוחב 24 מטר.

קרוב לסולט לייק סיטי,בהרי ספרינגוויל, נמצא פלא מימי החבוי בקניון הובל קריק. עם שטח עצום, 58 מטר אורך ו- 24 מטר רוחב, הבריכה שנפחה 1,060,000 ליטר, היא בריכת השחייה הפרטית בבית מגורים הגדולה ביותר במדינת יוטה כולה. האוקיינוס הזעיר הזה נוצר לצורך צלילת סקובה חובבנית.
האחוזה כולה משתרעת על פני 24 דונם וכדי שהבריכה לא תאפיל על השאר, היא כוללת בית ששטחו 1,200 מ"ר, עם בריכה פנימית בנפח 76,000 ליטר, ועם ספא לשישה אנשים. טמפרטורת המים היא 32 מעלות במשך כל השנה, וטמפרטורת האוויר מווסתת ל- 27 מעלות.
הבריכה החיצונית העצומה היא המקום בו כל הכיף מתחיל. בניית הפלא האדיר הזה הייתה משימה לא פשוטה. זה לקח 18 חודשים והשתמשו במספיק בטון בשביל לכסות ארבעה מגרשי פוטבול. בראש הר הבטון נמצא פתח הכניסה למגלשת הצינור הפנימית המתפתלת באורך 24 מטר. בבריכה יש שני "נהרות עצלים", שסך אורכם 50 מטר של ציפה רצופה. יש משטח התזה עם מזרקה בגובה 9 מטר, וכניסת "חוף" לבריכה, עם 24 טון חול מיובא מפלורידה. אה, וגם יש שבעה מפלים. ואם לא הספיקו לכם ההרפתקאות, אפשר גם לשים ציוד צלילה ולצאת לצלילה בעומק שבעה וחצי מטרים, במערה. הבריכה הזאת לא רק ארוכה ורחבה יותר, היא גם עמוקה פי ארבע מבריכת חצר ממוצעת. הזוג ווילאמס מעידים שכשואלים אותם למה שאי פעם יצאו לחופשה, כי הרי יש להם הכל בבית, הם עונים "נכון".

חופשה בחצר האחורית
מיקום: שריבפורט לואיזיאנה
הבעלים: מייק מור
המעצב: מייקל מור
האחוזה כוללת: בריכה חיצונית בנפח 246,000 ליטר עם צמחיה טרופית מסביב, מפלי מים דרמטיים ומגלשה מהירה.

הייתם מצפים למצוא גן-עדן טרופי בדרום האוקיינוס השקט, אבל בחצר בית בלואיזיאנה?!
במקרה של הבית הבא צריך לראות בשביל להאמין.
מייק מור, איש עסקים מלואיזיאנה, רצה לצאת לחופשה בכל פעם שיצא לחצר האחורית שלו. למזלו, של מייק הוא לא היה צריך לחפש בדפי זהב כדי למצוא קבלן בריכות שיצור עבורו את האווירה שחיפש כיוון שהוא הבעלים והמנהל של אחת מחברות בניית הבריכות הגדולות בשריבפורט. ומי שתכנן את הפרויקט הוא לא אחר מאשר בנו, מייקל. הפרויקט כלל בריכה שנפחה 246,000 ליטר עם צמחייה טרופית מסביב, קיר סלע עם שלושה מפלי מים דרמטיים שמזרימים כמעט 1,900 ליטר בדקה, מערה ענקית שרוחבה מגיע עד כדי 3.7 מטרים, ואורכה 4.3 מטרים והכי חשוב לבני המשפחה- מגלשה מהירה שמתפלת לאורך כתשעה מטרים לבריכה שעומקה 2.5 מטרים. כניסת החוף הנרחבת לבריכה נוצרה ממרצפות שהגיעו מארקנסו. הכניסה משמשת כמתחם ישיבה, וכאזור בטוח למשחק בשביל ילדים קטנים. במרכז ה"חוף" ישנו שביל סלעים גדולים שמוביל לג'קוזי ל- 10 אנשים שקוע למחצה.
בפרויקט משתתפים למעלה מ- 60 טון סלעים ויותר מ- 230 מטר בטון.

 

על מי מנוחות: שלושה בתי מים מדהימים
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים