מטס, משט או טיול אחרי המנגל? יום העצמאות ה-71 מגיע, וזה הזמן לצאת מהבית ולחגוג. קבלו את האירועים הכי הכי שווים

71 אתרי מורשת פתוחים בחינם עם המון פעילויות לכל המשפחה

משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרים פותחים בחינם דלתות ב-71 אתרי מורשת שמספרים את סיפורה של הארץ על פני ציר זמן ארוך במיוחד. אתרי המורשת פזורים ברחבי הארץ ומציגים את הדברים הייחודים ביותר, שאי אפשר לראות במקום אחר: תצוגות נשק, מזכרות היסטוריות, פריטי לבוש אותנטיים, חפצי ראשי הממשלה, קרונות רכבת עתיקים ומשוחזרים, תעלות ובונקרים, כלים משוריינים, סרטים דוקומנטריים ועוד. המטיילים שיגיעו ביום העצמאות יוכלו להתלבש בבגדים של פעם בפינות צילום מאובזרות, להשתתף בחידונים ובמשחקים לכל המשפחה, לצאת לסיורים מודרכים ומומחזים, להשתתף במעגל ריקודי עם, לצפות בהצגות לכל המשפחה, ליהנות ממשחקי 'חפש את המטמון', מפעילות חתימה על מגילת העצמאות, מתצפיות מרהיבות מראשי מצודות ומעל בתי כנסת עתיקים, ממשחקי בריחה ומחשבה, מציאות רבודה, סדנאות יצירה ועוד פעילויות רבות.

היכן: ברחבי הארץ, רשימת האתרים המלאה כאן I  מתי: יום חמישי, 9 במאי 2019

כניסה חינם ביום עצמאות ל71 אתרי מורשת. מוזיאון ראשון לציון (צילום: יח"צ)

כניסה חינם ביום עצמאות ל71 אתרי מורשת. מוזיאון ראשון לציון (צילום: יח"צ)

המוזיאון הפתוח תפן: פעילויות ליום העצמאות 

במוזיאון הפתוח שבפארק התעשייה תפן מזמינים אתכם לצאת למסע אמנותי בעקבות בולים בתערוכת “ייקה בול”, ובעקבות 25 פסלים ועבודות תבליט של האמן בועז ועדיה והפסלים שבגן הפסלים. לקינוח תוכלו לצפות באוסף המכוניות של סטף ורטהיימר ובתערוכת צילומים שליוו את תהליכי בניית המדינה.

היכן:המוזיאון הפתוח, גן התעשייה תפן I  מתי: יום חמישי, 9 במאי, 11:00-16:00

יום העצמאות בדבורת התבור
כמידי שנה במרכז המבקרים של המקום מתקיימות חגיגות יום העצמאות שימשיכו את המסורת לצד פעילויות מיוחדות, שבסיומן יעמדו לרשות המבקרים מנגלים דולקים לשימוש חופשי. בין הפעילויות: הכנת שכמיית דבורה כחול לבן, הכנת נר ריחני, צביעת חרקים מגבס ושלט לחדר, פינת חי כולל אפשרות האכלה של עיזים ננסיות ועוד.

היכן: דבורת התבור I מתי: יום חמישי 9 במאי, 10:00-14:00

ירושלים: עצמאות במוזיאון ישראל

מוזיאון ישראל יפתח את שעריו ביום העצמאות בשיטת "שלם כפי רצונך". המבקרים יוכל לשלם עבור כרטיס הכניסה כפי רצונו וליהנות ממופע פולקלור של הורה ישראלי, הרקדה ומגוון תערוכות המוזיאון.

היכן: מוזיאון ישראל I מתי: יום חמישי 9 במאי, 10:30-16:00

צריף בן גוריון: חוגגים 71 שנה למדינה

אין מקום מתאים יותר לציין את חגיגות יום העצמאות למדינת ישראל מאשר בביתו של האיש שהכריז על הקמתה של המדינה, ובמשך עשרות שנים לאחר מכן היה לחלק מהותי ובלתי נפרד ממנה. יום העצמאות בצריף בן-גוריון בקיבוץ שדה בוקר יציע למבקרים מגוון פעילויות מיוחדות אשר יחזירו אותם לאותם ימים גורליים לפני 71 שנה, שהובילו לחיים שכולנו מכירים כיום. להיות זבוב על הקיר רגע לפני הכרזת המדינה, לחתום על מגילת העצמאות, לרקוד כאילו 1948 ואם זה לא מספיק-כדאי לדעת שבמהלך יום העצמאות, 9 במאי, הכניסה לצריף בן-גוריון, וכל הפעילויות במקום ללא תשלום!

היכן: צריף בן גוריון, שדה בוקר I  מתי: יום העצמאות, 9 במאי 2019, 10:00-17:00. יש להגיע עד שעה לפני הסגירה. I כמה? ביום העצמאות- הכניסה ללא תשלום

יום העצמאות בצריף בן גוריון. צילום: חנן אפשטיין

יום העצמאות בצריף בן גוריון. צילום: חנן אפשטיין

נאות קדומים: חגיגת עצמאות של שירה וניווט

מסלולי ניווט ברחבי הפארק בין אגמים קסומים ובין צמחייה האופיינית לארץ ישראל, כתבי חידה בנושא "הזמר הארץ ישראלי", שאיבת מים ממתקני מים קדומים ועוד שלל הפעלות, אלו חלק מסדרת המשימות המחכות למשפחות במהלך הניווט המיוחד שיתקיים ביום העצמאות בפארק נאות קדומים. הניווט יתחלק לשני מסלולים, ארוך וקצר, לאורכם יעברו המנווטים בין תחנות עם כתבי חידה בנושא "הזמר הארץ ישראלי", שירי הארץ היפה והטובה, הטבע הארץ ישראלי ושירי אירוויזיון עבריים לאורך השנים. כל זה לאורך מסלולים בנופים הקדומים של ארץ ישראל, בין מתקנים חקלאיים קדומים, אגמים קסומים, עצים וצמחייה האופייניים לארץ ישראל מתקופת התנ"ך ועד ימינו.

המעוניינים יוכלו להישאר בפארק גם לאחר הניווט, לפיקניק או "על האש" כמיטב המסורת, במתחם מוצל עם מים ושירותים.

היכן: נאות קדומים I  מתי: יום העצמאות, 9 במאי 2019, הפארק פתוח עד 17:00, כניסה אחרונה למקום ב-15:00. I כמה? 30 שקל לאדם מעל גיל 3

יום העצמאות בנאות קדומים. צילום: איתי בלסון

יום העצמאות בנאות קדומים. צילום: איתי בלסון

גן לאומי אפולוניה: צופים במטס

חוגגים עצמאות בגן לאומי אפולוניה – המקום המוצלח ביותר לצפייה במטס: רוצים לציין עצמאות לישראל בדרך קצת אחרת? בואו להתחיל את היום בתחנות הדרכה ועם מדריכים, שחקנים ומתנדבים, שיספרו את סיפורו המרתק של גן לאומי אפולוניה בשבילי הנוף שעל מצוק הכורכר – החל מראשיתה של אפולוניה ומלחמות הצלבנים במוסלמים, וכלה בסיפור ההעפלה הבלתי לגאלית טרם קום המדינה ובסיפורה של אוניית המעפילים "ברל כצנלסון", שעגנה בחוף סידנא עלי בסמוך לשפיים. נקודות ההדרכה יהיו פתוחות בשעות 10:00- 13:30 ויותאמו למועדי המטס והמשט.

היכן: גן לאומי אפולוניה I מתי: יום חמישי, 9 במאי, 10:00-13:30

צילום: מנו גרינשפן

גן לאומי אפולוניה. צילום: מנו גרינשפן

הרצליה: משט חגיגי

משלחות המדינות המשתתפות באירוויזיון יצטרפו השנה למשט המסורתי של יום העצמאות, ודגלי המדינות המשתתפות יקשטו כ-150 יאכטות וכלי שייט ממועדוני השייט של ישראל. את המשט אפשר לראות מהמרינה בהרצליה לאורך חופי הרצליה הצפוניים (אפולוניה) ודרומה – לכיוון חופי תל אביב.

היכן: מרינה הרצליה I מתי: יום חמישי, 9 במאי, 11:00

צופים במשט. צילום: יניב כהן

צופים במשט. צילום: יניב כהן

רחובות: "רוכבים עצמאות" 

מסע האופניים המסורתי של רחובות, "רוכבים עצמאות", ייצא לדרך בפעם ה-35. המסע ימשך לאורך 11 ק"מ ויעבור בשכונות הוותיקות והחדשות של העיר. ילדים יוכלו להשתתף באופן עצמאי מגיל 9 ומעלה ובסיום כל אחד מקבל מדליה. בנוסף, יהיו פעילויות מגוונות, ביניהן, מתחם אופניים "באלאנס" היתולי, מופע קפיצות של מיטב הרוכבים בארץ, השכרת אופניים וצילום מגנטים.

היכן: גן המייסדים, רחובות I מתי: יום חמישי, 9 במאי, החל מהשעה 8:00

מוזיאון ראשון לציון: עצמאות במוזיאון

מוזיאון ראשון לציון, המקום בו נוצרו סמלי הלאום, מזמין אתכם לחגוג עם מיצגי ענק, שדרת משחקים ישראלית, סיורים בתערוכת "תקווה" ובמרתף בו גר נפתלי הרץ אימבר מחבר ההמנון, דמויות היסטוריות, הפעלות מוזיקליות, סדנאות ועוד.

היכן: מוזיאון ראשון לציון I מתי: יום חמישי, 9 במאי, 9:00-14:00

 

 

עצמאות 2019: אירועים ופעילויות בכל הארץ
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים