עצמאות 2021: פעילויות מומלצות מרשות הטבע והגנים 3

יום העצמאות ה-73 מגיע, וזה הזמן לצאת מהבית ולטייל בישראל. כל האירועים מתוכננים בתאריך 15.4

הולכים בתל – סיור בגן לאומי תל מגידו המחודש

גן לאומי תל מגידו פותח את שעריו מחדש ומזמין אתכם לבוא בשערי העיר שנחשבה מהערים החשובות והחזקות בכנען. מגידו נזכרה ח”י פעמים במקרא, יושבה שוב ושוב לאורך ההיסטוריה ועכשיו אתם מוזמנים לגלות אותה: לעבור בשער הישראלי ששוחזר, להתרשם מהמקדשים והארמונות, האורוות ולרדת לנקבה בה נחצב מפעל המים האדיר. במבואת האתר אמצעי המחשה חדשים ומשוכללים המעירים לתחייה את סיפורי העבר. מדריכי הרשות יחכו לכם על בהדרכה על החידושים והמיצגים המיוחדים. בסיום ההדרכה תצאו לטיול עצמאי לתל לחוות תצפית משגעת, מפעל מים מרשים וכמובן את אורוות שלמה המלך. כמו כן ניתן לרכוש את המשחק המשפחתי קוד עתיקות ולגלות את חותם עבד ירבעם.

גן לאומי כוכב הירדן – כוכב של גיבורים

משחק משימות חוויתי ומאתגר לכל המשפחה בו תגלו אילו גיבורים פעלו בכוכב הירדן וסביבתו בשנים עברו. כל דמות מייצגת ערך ותכונה של גיבור והמשימה אותה תמלאו קשורה לערך. אט אט תאספו תכונות וערכים שייהפכו גם אתכם ל”כוכבי המחר”. הפעילות תכלול בנוסף מבחני קבלה לכוחות המגן טרום צה”ל  – פעילות אתגרית, משחקי אומץ, אקשן ושדאות. מי שיעבור את כל אלו יתקבל לכוחות ההגנה ויזכה בתעודה על שעבר בהצלחה את המבחן.

שמורת טבע חוף דור הבונים 

צאו להליכה על רצועת החוף של שמורת הטבע חוף דור הבונים, המציעה נופי פרא בתוליים עם ערכי טבע מיוחדים.

המערה בחוף הבונים. צילום: ChameleonsEye/ Shutterstock.com

חגיגה של מים בגן לאומי חמת טבריה

לשכשך רגליים במי המעיינות החמים, הזורמים בין שלוש בריכות שכשוך בטמפרטורות מושלמות. המעיינות החמים בחמת טבריה ידועים בסגולות המרפא שלהם כבר מתקופת המלך שלמה, ומספרים שאפילו רבי שמעון בר יוחאי ירד להירפא בהם.

פעילות  עצמאית ” בעקבות אוצרות הפסיפס”,  חידות וחרוזים בבית הכנסת העתיק.

שביל הרגליים היחפות בשמורת הטבע חי בר כרמל

בשמורה חיים יונקים ועופות, דו־חיים וזוחלים. נראה מקרוב את היחמור הפרסי, אייל הכרמל, נשרים, עיטם לבן זנב וגם צבאים ואיילים. בחי בר הכשירו מתחם חדש המשלב שביל רגליים יחפות וחדרי ‘נא לגעת’, בהם תוכלו למשש קרן של יחמור ולגעת בזהירות בקוצי דורבן, תוכלו לראות עקבות של בעלי חיים ולצעוד בשיווי משקל על קורת עץ. החוויה נהדרת גם עם נעליים.

עצמאות בקסטל

חוויה לכל המשפחה בהר שכיבושו היה נקודת תפנית בקרב על ירושלים במלחמת העצמאות. בפעילות נקודות הדרכה לאורך “דרך הערכים” ובה משימות מאתגרות, מיצג קרב מרגש, מדורה עם קפה שחור ברוח הפלמ”ח, תצפית, ודמויות מדור תש”ח שיכניסו אותנו לאווירת חג העצמאות.

גן לאומי בית שערים פותחת שעריה – גן קהילה 

לסיורים בבית שערים הקלאסית, הפותחים צוהר אל עולם המשנה ומורשת העם היהודי. בסיור תוכלו להתרשם מסיפורי היישוב היהודי, האנשים, מעשיהם ואמונתם.

להרשמה, תשלום, שעות ופרטים נוספים יש לבדוק באתר רשות הטבע והגנים

https://www.parks.org.il/

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites