יום העצמאות, החג הלאומי של מדינת ישראל יעמוד השנה בסימן חזרה לשגרה אחרי שנת קורונה שכפתה על כולנו סגרים וריחוק. המוני בית ישראל עתידים לצאת ולפקוד את הטבע בפיקניקים ובטיולים. חשוב לדעת כי מדי שנה מגיעים לבית החולים ילדים שנפגעו מזיקוקים, ממנגלים ומתכפול רפואי.

ברביקיו ומנגלים: חשוב להקפיד להרחיק ילדים ממקורות אש (מנגלים ומקורות אש אחרים), בכדי למנוע כוויות. במידה ונוצרה כוויה, יש לשטוף את המקום במי ברז קרים, לחבוש עם חומר חבישה ייעודי או עם מטלית נקייה ולפנות לקבלת טיפול רפואי.

אכילת בשר: מומלץ לא להאכיל ילדים עד גיל 5 בבשר קשה ללעיסה, מחשש לחנק. כמו כן, חשוב להקפיד לחתוך נקניקיות לאורכן ולא בצורת טבעות מחשש לחנק. בנוסף חשוב להקפיד שלא להשאיר בהישג ידם של ילדים עד גיל 5 פיצוחים מכל סוג שהוא. בזמן האוכל יש להקפיד על כך שהילדים יאכלו בישיבה ולא ישחקו, מחשש לחנק.

קפצונים: מומלץ להימנע ככל האפשר ממשחק בקפצונים. אין להחזיקם בכיס המכנסיים או לשחק איתם בידיים. במידה ובכל זאת נוצרה פגיעה מקפצונים, יש לשטוף את המקום במי ברז, לחבוש את האזור הפגוע ולהגיע למחלקה לרפואה דחופה בבית החולים לקבלת טיפול רפואי. יש לשים לב כי גם זיקוקים שנמכרים בחנויות ויש עליהם תו תקן עלולים לגרום לפציעות.

אופניים חשמליים וקורקינטים: בשנים האחרונות חלה עליה דרמטית בשימוש באופניים חשמליים ובחבלות הרבות הנלוות לכך. על מנת למנוע היפגעות מרכיבה על אופניים חשמליים יש להקפיד כי רק ילדים מעל גיל 14 ירכבו, כי מהירות הנסיעה לא תעלה על 25 קמ”ש וכי הרכיבה תהיה רק בשבילים המותרים. בשום מקרה לא בכביש. כמו כן, הרוכב חייב לחבוש קסדה ורצוי גם מגני ברכיים ומגני מרפקים.

 

יום עצמאות שמח ובטוח לכל בית ישראל!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites