פעם מתנדב – תמיד מתנדב: האיש שדואג לחיילי צה"ל גם ממיטת בית החולים 1

אבי גור, תושב חיפה בן 64 וסגן אלוף במיל', אוהב לעזור לחיילים בודדים.
יחד עם חבריו לעמותת "יחד", הוא מסייע לכ- 100 חיילים בודדים בכל דרך אפשרית. בימי שישי הם מפעילים מרכז שבו יכולים החיילים לקבל עיתונים, עוגות וארוחת שישי מלאה, ובנוסף כוללת פעילות העמותה גם סיוע לחיילים בדרכים שונות, לפי צרכין של כל חייל וחייל.
ביום שישי האחרון, בזמן שעסק בשגרת שישי למען החיילים הבודדים, החליק אבי ונפל. כשמצא את עצמו מאושפז במחלקה הכירורגית בבית החולים רמב"ם – הוא החליט שהפרט הטכני הזה לא יפריע לו להמשיך את המסורת הקבועה, וניצל את ההזדמנות כדי לפנק את החיילים המאושפזים ולטפל בכל צרכיהם.

במהלך התקופה בה שהה בבית החולים, ביקר אבי, מדי יום, עשרה חיילים המטופלים במחלקות האשפוז השונות. הוא צירף אליו כמה מבתי העסק הפועלים בקניון "סגול" בבית החולים, ויחד הם התנדבו והציעו לחיילים המאושפזים דברי מתיקה, ארוחות, עיתונים, קפה ושאר פינוקים. החיילים והסובבים אותם התרגשו מאוד מהיוזמה, והודו לאבי גור ולשותפיו.

אבי סיפר לנו בהתרגשות: "במלחמת יום כיפור הגיעו אלי מתנדבים עד התעלה, נסיעה של 12 שעות. הם הביאו לי תחתונים, גופיות ואוכל טעים מהבית. מאז, מזה 43 שנה, אני מתנדב למען החיילים, ובעשר שנים האחרונות אני מתנדב גם בבתי החולים. אמנם לא תכננתי להגיע לכאן בשישי האחרון, אבל ניצלתי את ההזדמנות לפנק את החיילים שמטופלים כאן ברמב"ם", וסיכם בחיוך כי "זה יותר טוב ממשככי כאבים".

צילום: נתנאל אייזיק, דוברות רמב"ם.

פעם מתנדב – תמיד מתנדב: האיש שדואג לחיילי צה"ל גם ממיטת בית החולים
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים