לבחוש בקלחת: טיפים לאפיית עוגות בחושות מוצלחות 8

מאת רותם ליברזון

נכון שעוגות בחושות הן מאד קלות להכנה ובדרך כלל לא דורשות הקצפות והכנות מיוחדות, אלא רק ערבוב פשוט של מרכיבים, אבל ישנם כמה כללים חשובים שאם לא מכירים , גם המתכון הפשוט שבפשוטים לא יצליח.

ראשית, הסוד הוא  בערבוב. הבעיה העיקרית שבגללה העוגות לא יוצאות אווריריות, היא ערבוב יתר של הקמח. אם תשימו לב, בדרך כלל כתוב במתכון "לערבב את הקמח רק עד שהוא נטמע בתערובת" , במידה וממשיכים לערבב אחרי שהקמח נטמע, מוציאים את האוויר מהתערובת והעוגה נעשית דחוסה ויבשה.
ההמלצה שלי היא להוסיף את הקמח בסוף כמרכיב אחרון ולערבב אותו ערבוב קל רק עד שלא רואים ממש גושי קמח. אחר כך אני ממליצה לעבוד עם הלקקן ולסיים את הערבוב בעוד כמה סיבובים.
כלל חשוב נוסף הוא לנפות את הקמח, שהרי הקמח הארוז מאד דחוס והניפוי מאוורר אותו ומונע מרקם דחוס וכבד. את חומרי התפיחה כדאי לנפות עם הקמח וכך לוודא שפיזורם יהיה אחיד, מה שתורם לרכות העוגה הבחושה. חשוב מאד להקציף את החמאה עם הסוכר היטב לפני שמוסיפים את הביצים אחת – אחת. גם את ההקצפה של ביצים עם סוכר יש להקציף היטב, אחרת מקבלים עוגה יבשה. את כל התוספות שאנחנו רוצים להוסיף לעוגה מומלץ להוסיף בסוף כאשר הבלילה בתבנית.  פירות, שבבי שוקולד או פיצוחים יהיו נהדרים למעלה כי הם ישקעו באופן טבעי בבלילה ויוסיפו לה טעם נוסף ומראה יותר קראנצי.
בנוסף, את הבלילה שהכנו יש להכניס לתבנית משומנת היטב וחשוב לא לתת לה לעמוד יותר מדי בטמפרטורת החדר לפני שהיא נכנסת לתנור,  היא פשוט מתחילה לעבור תהליך תסיסה ולא תתפח טוב בתנור. לכן חשוב להכניס מיד לתנור ולאפות אותה.
לסיום, שימו לב שאסור לאפות את העוגה בחום גבוה מדי. אפיה איטית תניב עוגה אפויה באופן אחיד. אני חושבת אלה, שאם תשמרי על כל הכללים האלו תצאנה לך עוגות בחושות מעולות ורכות וגם תהני מאד מההכנה.

תכנים נוספים של רותם ליברזון

לבחוש בקלחת: טיפים לאפיית עוגות בחושות מוצלחות
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים