שאלת מיליון הדולר: איך דואגים שעוגת הגבינה לא תיפול או תיסדק? 30

מאת אסף בייקר

בטח לא תופתעו לשמוע שאני שומע את השאלה הזאת המון פעמים ויש המון דרכים לפתור את הבעיה! בואו נבהיר מספר דברים לגבי עוגות גבינה אפויות.

רב המתכונים של עוגות הגבינה האפויות מכילים כמות ניכרת של גבינה רכה מכל מיני סוגים, סוכר וביצים. מתכונים רבים גם מכילים תוספות שונות כמו שמנת מתוקה או שמנת חמוצה, שוקולדים למיניהם וגם חומרים יבשים כמו קמח או קורנפלור, אבל כמעט תמיד החומרים היבשים באים בכמויות מזעריות וזו בדיוק הסיבה שאנו כל כך אוהבים עוגת גבינה- בגלל המרקם הלח והקרמי שאנו מקבלים אחרי האפיה.

עוגת גבינה היא עוגה עשירה בלחות ולכן היא גם כבדה. בזמן האפיה, הביצים בשילוב עם הלחות שמתחממת בתנור ומעלה אדים גורמים לעוגה לתפוח אבל זמן קצר אחרי ההוצאה מהתנור מעצם הכובד של עצמה, העוגה תשוב לגובה המקורי שלה. התפקיד שלנו: לעזור לה לעלות באופן אחיד וישר בזמן האפיה ואז לעזור לה לרדת חזרה ולהחליק למקומה בתבנית.

כדאי מאוד לשמן את דפנות התבנית בנדיבות- כך אנו מבטיחים עליה חלקה של העוגה באפיה ומיד עם יציאתה מהתנור יש לפקח שהיא יורדת ישר ואף לעזור לה בנקודות שבהן היא נתקעת בדפנות התבנית. כל זה קורה די מהר, ובגלל שהיא יורדת חזרה לגובה המקורי שלה אנו לא צריכים לפחד למלא את התבנית לפני האפיה כמעט עד הסוף. העוגה בטוח לא תשפך מהצדדים ונקבל עוגה גבוהה וישרה. עכשיו אם במהלך האפיה אתם מבחינים שהעוגה באמת עולה בקצב דרמטי, פתחן את התנור והניחו לה להרגע ולרדת ואז המשיכו את האפיה. כנראה שקצת חם לה מדי והיא זקוקה למנוחה.

הקפידו על אפיה בחום נמוך יחסית. עוגות גבינה כל כך לחות שהן לא זקוקות לחום גבוה ואני יכולים להיות בטוחים שהן לא יתייבשו בחום נמוך.

בהצלחה!

מתכון לעוגת גבינה פירורים קלאסית

מתכון לעוגת גבינה קסטה קרה

שאלת מיליון הדולר: איך דואגים שעוגת הגבינה לא תיפול או תיסדק?
5 (100%) 1 vote

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים