מאת: ארז לנדאו מורה דרך ועורך האתר | "מטיילים בארז ישראל

נקודת ההתחלה של המסלול היא פגישה בטיילת ארמון הנציב: משם אפשר להגיע לאזור שער האשפות בעיר העתיקה, משם יורדים לעיר העתיקה לאזור שער האשפות שם נכנסים תחת חופה ובמחולות נעים לכיוון מרכז דודסון או הכותל. אני אישית ממליץ לשלם את הכניסה לגן הארכיאולוגי דודסון מכיוון ששם יש גישה לקיר ואין את המגבלה של נשים וגברים לחוד וכך כל המשפחה יכולה לחגוג יחדיו. אחד הדברים היפים שאפשר לעשות זה להזמין רב שיבוא ויקדש את המעמד ויטבל אותו בכמה מילים של קדושה.

משם אפשר לעלות לרובע היהודי ולהיכנס לביקור בישיבת אש התורה. אין מה לדאוג אני לא מנסה להחזיר לך את הילד בתשובה. זהו מרכז מבקרים מדהים ביופיו שמשלב כל מיני סיורים לאורך השנה.shutterstock_148478216

הסיור בישיבה כולל מספר סרטונים שכולם מעוררי השראה ומחברים בצורה מאוד איכותית את הקשר שבין האדם למקום ואת ייחודו של העם היהודי. התצפית מגג הישיבה הינו מדהים ואני לוקח לשם כל קבוצה שאני מדריך בירושלים. לקינוח בקומה התחתונה יש חדר מיוחד שנקרא היכל הפתקים אשר מכין את הצופה בצורה מאוד מרגשת לחווית הפתק בכותל. לאחר מכן ניתן לצאת לרחבת הכותל ולגשת לקיר ולשים את הפתק.

אחרי אירוע כל כך מרגש אפשר ללכת למסעדה טובה שבה ניתן יהיה לסיים את האירוע על בטן מלאה. בתוך הרובע היהודי יש מספר מסעדות עם נוף של כיפת הסלע והסביבה. עוד אפשרות היא לצאת מהעיר העתיקה ולהגיע לאזור מחנה יהודה שם אפשר להתפנק במוסדות ירושלמיים כמו "אמא", "מעורב חצות" או קובה אצל "מורדוך".

טיפ מנצח: אחד הדברים הכי יפים שיש בטיול הוא כשכולם ביחד ולכן אני ממליץ שבמקום שכל אחד יגיע לבד שכולם יגיעו יחד באוטובוס ואז התנועה

ממקום למקום יותר פשוטה, כולם יכולים לשתות ואם תקחו מדריך אז כל הנסיעה גם תעבור בכיף, וזו תהיה חוויה מגבשת לכל המשפחה שאני בטוח שחתן הבר מצווה יזכור לנצח.

לתכנים והמלצות נוספות בעמוד הפייסבוק של ארז לנדאו – Erez Israel

לאתר הבית של ארז לנדאו

2 thoughts on “ירושלים שלי: טיול יום בעיר הבירה

  • שלום לימור,
   זה מאוד תלוי בתוכן הטיול, כמות האנשים ועוד..
   אם את מעוניינת לפנות בנושא לארז לנדאו את מוזמנת לשלוח הודעה כאן בעמוד הפייסבוק:
   https://www.facebook.com/Erez.Israel1/?ref=br_rs

   תודה,
   ערוץ הטיולים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites