מנות ממולצות להכנה מנתחי בשר טלה, רפי אהרונוביץ הוא "מר בשר" 2

מאת רפי אהרונוביץ

בשנים האחרונות מתגברת הדרישה לבשר טלה והצריכה שלו נמצאת בעליה, זה קורה הודות לפריחה הקולינרית שיש, במקביל לשיפור משמעותי באיכות בשר הטלאים.

אחד הדברים שגרם לרבים להירתע מבשר טלה הוא הריח הכבד, האופייני לזני הכבש המקומיים. ייבוא של טלאים, בעיקר מאוסטרליה, שהם פחות "ריחניים", והכלאות שנעשו עם זנים מקומיים בלאדיים , יצרו לבשר הזה עדת מעריצים, שעד לאחרונה התנזרו ממנו בשל הריח הייחודי.  יחד עם זאת, אם אתם מתכננים לארח אנשים ולהכין להם בשר טלה, כדאי לבדוק איתם מראש אם הם מעדיפים סוג בשר זה או לא.

כשמדובר בבשר טלה אפשר להשתמש בנתחים טובים וטעימים שאפשר להכין איתם מטעמים שונים:
אולי זה יראה לכם מוזר, אבל החלק המבוקש והיקר יחסית בטלה הוא השומן. הסיבה לכך היא שהוא מעניק לכל סוג של בשר ניחוח וטעם של טלה. שווארמה הודו או עוף תשמח לתוספת טעם טלה ואפילו קבבים מסוגי בשר שונים. בשר הטלה גם מתאים מאוד לטחינה ולהכנת מאכלים אקזוטים כמו סינייה, קבבים, קבבונים ובשר למילוי של ירקות שונים.
צלעות הטלה הקדמיות הן אטרקטיביות מאוד. כדי לבשל אותן, מגלפים את הבשר סביב העצם ומשאירים אותן חשופות לצלייה בגריל או במחבת. אפשר גם להשאיר אותן מחוברות בשדרה ולסיים את ההכנה שלהן בתנור. הצלעות האחוריות של הטלה הן בצורת טי בון קטנים וגם הן  מעולות לצלייה או טיגון .

כתף הטלה היא נתח מעולה למילוי ולצלייה ארוכה. ניתן גם להשתמש בה לתבשילי קדירה כמו עם קארי או אוסובוקו . נתח נוסף שנראה מעולה כמנה אישית בבישול ארוך הוא צוואר הטלה. מדובר בנתח עסיסי ביותר, המתאים לבישול ארוך ובתוספת קיטניות.

את שוק הטלה ניתן לפרק לשיפודים או לצלות בשיטת הז׳יגו הצרפתית, כלומר – צלייה של נתח שלם בו הבשר נשאר במצב מדיום מפנים. אפשרות נוספת היא צליה איטית וארוכה, המחמיאה מאוד לטעם הטלה עד שהוא כמעט מתפרק מהעצם בעצמו.

חזה הטלה הוא שומני ואינו מכיל הרבה בשר על העצם. למרות זאת יש לו מעריצים רבים. הוא מעולה למרקים ,נזידים ולצליה ארוכה.

לא משנה באיזה נתח בשר טלה תבחרו, בבישול הנכון מובטחת לכם מנה טעימה מאוד.

תכנים נוספים של רפי אהרונוביץ

מנות ממולצות להכנה מנתחי בשר טלה, רפי אהרונוביץ הוא "מר בשר"
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים