הבחירות חוזרות, וגם החופש: הכנו לכם כמה אירועים מרכזיים לבילוי משפחתי ביום השבתון. תיהנו

נחל תנינים: בוחרים בטבע

שמות לא נותנים סתם כך, ולכן אין זה מפתיע שעד תחילת המאה הקודמת שחררו לנחל- תנינים. בואו לקבל את הסתיו בסיור ובצלילים ולטייל לאורך נחל איתן שלגדותיו צומחים קנה וסוף. המבקרים יכירו את ההבדלים ביניהם, יקשיבו למנגינות עם אילן החלילן ויכינו חליל משלהם. בסיור תוכלו ליהנות גם מפריחת החצבים, משכשוך באמת המים הקדומה ומהדגמה "על רטוב" של תפקיד הסכר העתיק ושל פעולת טחנת הקמח הקדומה.

היכן: שמורת טבע נחל תנינים I מתי: שלישי 17.9, בשעות 10:00-15:00

שמורת טבע נחל תנינים I צילום: דורון ניסים

"עפים על הבחירות" בכוכב הירדן

החלה נדידת הציפורים הגדולה מארצות הקור לאפריקה! מפגש עם הצפר משה קאשי, שיחשוף בפני המבקרים את עולמן המופלא של הציפורים הנודדות. בואו לנדוד למחוזות רחוקים ולהכיר מקרוב את עולמן של הציפורים. בנוסף תיערך פעילות בחירות מיוחדת: לאחר שתכירו את הציפורים תבחרו מהי לדעתכם ציפור מבצר כוכב הירדן. הציפור הנבחרת תפורסם בדף הפייסבוק של גן לאומי כוכב הירדן. באתר יהיו מגוון הפעלות וסדנאות בנושא ציפורים, משחקים ופינת יצירה.

היכן: גן לאומי כוכב הירדן I מתי: שלישי 17.9, בשעות 10:00-16:00

פעילות ציפורים בכוכב הירדן I צילום: אבי דוד

פעילות ציפורים בכוכב הירדן I צילום: אבי דוד

בוחרים את פינת החמד של עין חמד

ב-17 בספטמבר חוזרים לקלפיות, מצביעים, ואחר כך מרוויחים יום בילוי משפחתי. תנו גם לילדים הזדמנות לבחור בהצבעה את פינת החמד החביבה עליהם בגן לאומי עין חמד. בגן הלאומי פינות קטנות ומיוחדות: ערוץ נחל זורם ובריכות מים, מבנה צלבני מרשים, חורשת עצי דולב גבוהים במיוחד, בוסתנים, מערת קבורה, ועוד. מדריכים ודמויות ססגוניות ייצגו כמה מהפינות היפות בגן, והם ישכנעו אתכם מדוע כדאי לבחור בפינתם. בואו לטייל, להתרשם, ליהנות ולבחור את הפינה שהרשימה אתכם ביותר.
בשעות 15:00-12:00 תוצב תיבת קלפי במרכז הגן ותוכלו לשלשל בה את בחירתכם. הפינה הנבחרת תפורסם בדף הפייסבוק של גן לאומי עין חמד.

היכן: גן לאומי עין חמד ן מתי: שלישי 17.9, בשעות 11:00-15:00

עין חמד I צילום: יואב גרינברג

עין חמד I צילום: יואב גרינברג

קרוב לבית, קרוב לטבע: בוחרים בתל באר שבע

חוויה לכל המשפחה: משחק משימות וחידות בגן לאומי תל באר שבע. כל משפחה תקבל מפת אתר ומשימות. בואו לעמוד בעצמכם בכל המשימות: לגלות את באר המים העמוקה בארץ ומאגר מים ייחודי, ולגלות מגדל תצפית ואת סודותיהם העתיקים של יושבי העיר הקדומה. בסוף הפעילות יהיו בחירות בקלפי על נושאים מתוך המשימות, וגם הפתעה לכל משפחה. הדרכות באתר יצאו בשעות 10:00 ו 14:00.

היכן: גן לאומי תל באר שבע I מתי: שלישי 17.9, בשעות 10:00-15:00

צריף בן גוריון: גם הילדים מצביעים

ביום הבחירות לכנסת ה-22, גם הילדים המבקרים בצריף בן-גוריון יוכלו לקחת חלק בחגיגה הדמוקרטית, על ידי בחירת החלק האהוב עליהם ביותר בביקור. בכניסה לאתר יחכה צלם עם מצלמת פלואוריד, שיצלם את המבקרים. את התמונה ידביקו על תעודת זהות מיוחדת שיקבלו, עם חותמת שהתעודה נמסרה בצריף בן-גוריון. את שאר הפרטים, ימלאו הילדים בעצמם – שם, מקום מגורים, תחביבים ושמות ההורים.

מצויידים בתעודה החדשה, יצאו לסיור עצמאי באתר, כולל צפייה בסרטים, התנסות בשולחנות פעילות אינטראקטיביים, היכרות עם מזכרות היסטוריות, וכמובן, ביקור בצריף המגורים המקורי של ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל דוד בן-גוריון ואשתו פולה, אשר נשמר כפי שהיה בזמן שהתגוררו בו. בסיום הביקור , יגיעו לקלפי שהוקם במיוחד במקום, יציגו את תעודת הזהות, ובעזרתה יקבלו את זכות הבחירה, לקבוע איזו אטרקציה בביקור מצאה חן בעיניהם.

היכן: צריף בן גוריון, שדה בוקר I מתי: שלישי 17.9, בשעות 11:00-15:00

בחירות בצריף בן גוריון I צילום: צביקה שמעיה

בחירות בצריף בן גוריון I צילום: צביקה שמעיה

 

בוחרים בעיינות צוקים

חוגגים עם המשפחה את יום הבחירות בבריכה הגדולה והעמוקה שבעיינות צוקים. הצטרפו לסיור טבע חווייתי משפחתי בשמורה החבויה, שכיית חמדה יפהפייה המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. נשמע את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם הנמוך בעולם ומתמודדות עם נסיגתו. בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות מים לשכשוך. רק 30 דק' מירושלים. הסיורים ייצאו מבריכת קנה (מחנות קפשחה) כל שעה עגולה.
היכן: שמורת טבע עינות צוקים I מתי: שלישי 17.9, בשעות 15:00 -10:00

עיינות צוקים I צילום: דורון ניסים

בוחרים בחיות הבר בחי-בר כרמל
ימין או שמאל, קרוב או רחוק, בבחירות האלה בוחרים בחי-בר כרמל! אתם מוזמנים לבקר בשמורת טבע ייחודית ומרתקת. כאן תוכלו לצפות מקרוב ביחמורים, בנשרים ובאיילי הכרמל ולשמוע על התהליך המורכב של השבתם אל הטבע. כמו כן תקבלו תשובות על השאלות: מי היו הכוכבים האמיתיים של "הקשר האיראני"? וכיצד הצילו את דיירי השמורה כשהשרפה הגדולה השתוללה בכרמל?
היכן:
שמורת טבע חי-בר כרמל

מתי: שלישי 17.9, בשעות 10:00, 12:00, 14:00

חוויית לינה משפחתית בחניוני הלילה ערב יום הבחירות

רשות הטבע והגנים מזמינה אתכם לישון קצת אחרת תחת כיפת השמיים ברשת חניוני הלילה שלה. ליד נחל או על שפת הים או במדבר בחוויה קסומה – כל האפשרויות פתוחות. כל משפחה מתמקמת בחניון לילה מסודר, שבו שירותים ומקלחות ומים זורמים, ומכינה לה ארוחת מלכים.
מה צריך לעשות? רק להזמין מקום בחניון לילה כלבבכם.
מתי: שני ,16.9 משעה 16:00  לרשימת החניונים ולהזמנת לינה משפחתית ברשת חניוני הלילה

 

 

בחירות מועד ב': מצביעים ומטיילים עם הילדים
4.3 (86.67%) 3 votes

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים