אספנו לכם כמה רעיונות לבילוי משפחתי. תיהנו

שמורת טבע עין אפק: בוחרים לשמור על הטבע

עוד יום שבתון בפתח ואתם מחפשים מה לעשות עם הילדים? בואו לשמורת עין אפק, לטייל במסלול המעגלי סביב הביצות ובריכות המים, בין בעלי החיים, הציפורים וצמחיית הגדות, ותיהנו מפעילויות לכל המשפחה. תוכלו ליהנות מחוויית טיבוע ציפורים, סיורים מודרכים, משחקים מדליקים לכל המשפחה בנושאי שמירת טבע וסרט אור-קולי: "סיפורה של טיפה"
במזג אוויר סוער הפעילות עשויה להתבטל, יש להתעדכן באתר הרשות.

היכן: שמורת טבע עין אפק I מתי:יום שני 2.3, בשעות 15:00-10:00 I ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

שמורת טבע עין אפק. צילום: תמר עבדת

שמורת טבע עין אפק. צילום: תמר עבדת

בית גוברין: משחק חדר בריחה קבוצתי

ביום הבחירות אתם מוזמנים לבקר בקלפי,  ואז לברוח אל העבר בעזרת משחק קבוצתי מעולמות התוכן של חדרי הבריחה בגן לאומי בית גוברין. תצטרכו לחפש, לחשב, לספור ולחדד את החושים כדי להגיע לפתרונות. הפעילות בהנחיית מתנדבים ובדרך מזומן לכם מפגש עם דמויות מסקרנות.


היכן:
גן לאומי בית גוברין, מתחם עיר בני החורין (העיר הצפונית) I מתי: יום שני 2.3, בשעות 15:00-11:00 I ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויי מטמון.

שמורת טבע בית גוברין. צילום: מנו גרינשפן

שמורת טבע בית גוברין. צילום: מנו גרינשפן

 

נחל תנינים: פעילות מיוחדת ליום הבחירות

שמות לא נותנים סתם כך, ולכן אין זה מפתיע לגלות שעד תחילת המאה הקודמת חיו בנחל תנינים. הצטרפו לטיול לאורך נחל איתן שלגדותיו צמחיית מים ענפה. זה הזמן ליהנות מהפריחה האביבית ומשפע המים, לראות הדגמה של הפעלת הסכר הרומי העתיק וכיצד פועלת טחנת קמח אמיתית המופעלת בכוח המים.

בסיור תפגשו גם את עדילי מהכפר השכן ג'סאר א זרקא. עדילי תספר על מסורת הקליעה בכפר, שהייתה נהוגה עוד מימי ביצות הכבארה, ותדגים קליעה מסורתית. גם אתם מוזמנים לשבת אל מול האגם ולהתנסות בקליעה.

היכן: שמורת טבע נחל תנינים I מתי: יום שני 2.3, בשעות 15:00-10:00 I ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.

 

שמורת טבע נחל תנינים. צילום: מאיה חכמון קדוש

שמורת טבע נחל תנינים. צילום: מאיה חכמון קדוש

גן לאומי תל אשקלון: חדר בריחה בטבע

ביום הבחירות צאו להצביע ולהשפיע ואז בואו לפעילות מיוחדת בגן לאומי תל אשקלון לגילוי סודותיה של העיר העתיקה. במשחק יהיו חידות ומשימות מאתגרות מעולמות התוכן של חדרי הבריחה: תצטרכו לפתור בעיות, לפתוח מנעולים ותיבות, למשוך חבלים, למצוא את ההבדלים ולמשש חפצים.


היכן:
גן לאומי תל אשקלון I מתי: יום שני 2.3, בשעות 15:00-11:00 I בתשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון

 

סודות תל אשקלון. צילום: אדר סטולרו

סודות תל אשקלון. צילום: אדר סטולרו

שמורת טבע חוף הבונים: סיור שמורות ימיות

אחרי שביקרתם בקלפי אתם מוזמנים להצטרף לסיור בשמורת חוף הבונים – שמורה חופית וימית. בסיור תתוודעו לעולם הטבע הפראי והעשיר שבים התיכון ולחופו. טיול בין מפרצים ציוריים ופריחה אביבית מרהיבה בגבעות הכורכר. מדריכי רשות הטבע והגנים יספרו על העולם העשיר של צמחים ובעלי חיים בים ובחוף וגם על שמורות ימיות. בסיור תכירו את בעלי החיים הייחודיים לשמורה, ובקלפי השמורה תוכלו לבחור מיהו המנהיג הטבעי בה. הסיורים יצאו מהרחבה המרכזית. יש לבוא בנעלי הליכה (לא כפכפים).

היכן: שמורת טבע חוף הבונים I מתי:שני 2.3, בשעות 10:00, 12:00, I ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites