ארכיאולוגיה, מערות והיסטוריה: טיול לכל המשפחה

ערן פאר I מטיילים עם ערן I קמפינג- המלצות לטיולים וציוד נלווה I זוגות יוצאים ומבלים

כשמגיע סוף שבוע חורפי, תמיד חוזרת אותה הדילמה: האם להישאר מתחת לפוך עם כוס קפה או תה או שוקו, לחפש אטרקציה לילדים במקום סגור, או להיות אמיצים ולצאת לנשום קצת אוויר רענן. כמו שאתם יכולים לנחש, אני לא חסיד של שתי החלופות הראשונות. כן, כן,  גם כשמזג האוויר קריר, אפשר למצוא מה לעשות מחוץ לבית ולתת זמן לנפש להתאוורר.

השבוע אני ממליץ לכם לנסוע לגן לאומי בית שערים. רוב הסיור נעשה בתוך מערות עתיקות, כך שאין מה לחשוש מלהירטב. המקום הוא אוצר של ממש: הוא טעון בהיסטוריה רבה של מגוון מגזרים, ויש בו הרבה מונומנטים היסטוריים כמו בית כנסת עתיק, בזיליקה, בית הבד של המקום וכמובן מערות שונות.

רוב הסיור נעשה במערות עתיקות I צילום: shutterstock

רוב הסיור נעשה במערות עתיקות I צילום: shutterstock

המקום אף מציע סיורים מודרכים ללא תשלום. הסיור המודרך משדרג מאוד את הטיול עצמו, ובזכותו כמובן החכמנו לא מעט.(הסיורים מתקיימים בימי שישי ושבת בשעות מסוימות. אני מניח שאפשר לקבוע גם הדרכה במהלך השבוע בתיאום מראש).

מסתבר כי במקום היתה עיר יהודית קדומה אשר היתה מרכז יהודי חשוב בתקופה שלאחר מרד בר כוכבא (135 לספירה) ומקום מושבו של נשיא הסנהדרין, רבי יהודה הנשיא אשר היה המנהיג הדתי, רוחני ומדיני של העם היהודי באותה תקופה. מכיוון שרבי יהודה הנשיא ביקש להיקבר בבית שערים, הקבר שלו הוכן עוד בימי חייו. ראוי לציין כי בשנת 2015 הוכרז גן לאומי בית שערים על ידי אונסק”ו כאתר למורשת עולמית. המקום משלב אזור ירוק, ארכיאולוגיה, ואפילו שולחנות פיקניק- לימים שבהם מזג האוויר פחות גשום.

המקום הוכרז בעבר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו I צילום: shutterstock

המקום הוכרז בעבר כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו I צילום: shutterstock

ישנם שני מסלולי הליכה בתוך הגן הלאומי: השביל העליון – מסלול טיול רגלי המתמקד בפסגת גבעת בית שערים,  והשביל התחתון – מסלול הליכה בין מערות הקבורה שבחלק המרכזי של הגן.

הכניסה לאתר בתשלום- 22 שקל למבוגר, 9 שקלים לילד. במידה ואתם מנויים של רשות הטבע והגנים (בעלי כרטיס מטמון), תיהנו מכניסה חופשית למקום.

אנחנו כבר היינו שם לפני כמה שנים ועד היום יש לנו זכרונות טובים, תוכלו לקרוא עליהם כאן

קסם במערות I צילום: shutterstock

קסם במערות I צילום: shutterstock

יוצאים מהבית: טיול בגן הלאומי בית שערים
5 (100%) 2 votes

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים