מאת: ארז לנדאו

אני רוצה לקחת אתכם למקומות שאני הכי אוהב בים המלח.

אני אישית יורד לים המלח בגלל המסלולים המדהימים.  הרבה אנשים יורדים בגלל נחל דוד המפורסם והקליל, אבל אני רוצה להמליץ להמשיך ליד לנחל ערוגות שם יש את המפל הנסתר ובכלל יש שם מספר בריכות ומגלשות טבעיות ששווה לבדוק (בזהירות כמובן).
מי שרוצה לאתגר את עצמו יכול לצאת מהמלון ולטפס את ההר ולהתחבר למסלול דרך מעלה האיסיים אשר יובילו אתכם לחלק הפחות מוכר של הנחל וזה הבריכות העליונות. הבריכות העליונות הינן גן עדן השמור למטיבי הלכת עם בריכות טבעיות נהדרות ואוירה רגועה. אני תמיד עוצר שם למדיטציה קלה וטבילה טובה וחוזר משם כמו חדש דרך המסלול היבש ואז הדרך חזרה היא גם הרבה יותר מהירה. קחו בחשבון שזוהי שמורת טבע ואסור לאכול או לעשן בה.

אחת משאלות המפתח של אזור ים המלח היא איפה רוחצים… אני אישית ממליץ על חוף עין גדי שכן ים המלח הצפוני הוא טבעי והדרומי הינו מלאכותי. החוף של עין גדי הינו אמיתי ומי שיטייל קצת לאורכו יראה חופים לבנים עשויים מלח לבן בוהק אשר הקונטרס בינו לבין החום של מדבר יהודה הינו מדהים. לאורך החוף תצורות מלח נהדרות וחדות שצריך להיזהר לא  להיחתך מהן ולכן לא ללכת לשם בלי נעליים או כפכפים. shutterstock_221445268

חוף עין גדי הינו חוף מדוגם שבו חשבו על הכל, יש טרקטור שכל הזמן מקפיץ אותך לחוף המסודר וחזרה כך שלא צריך להתחיל ללכת בחום, יש בוץ טבעי בחינם רק לקחת. מזנון, בריכות שחיה טבעיות עם הפרדה בין גברים לנשים לציבור החרדי שביננו כך שהם באמת חשבו על הכל. עוד דבר מרגש ויפה שקורה בחוף הוא שאנשים מכל העולם נפגשים, מורחים על עצמם בוץ וכולם נהיים אחד במקום הזה כך שמצפה לכם גם חוויה תרבותית.
רוצים עוד מסלול באזור ים המלח שהוא פחות מוכר?

נחל יזרח ונחל רום מתחברים יחדיו למסלול אחד ובו מופע גיאולוגי מאוד מרשים של סלעים צבעוניים כגון גיר צור חוואר וקונגלומרטים שונים אשר המשותף לכולם הוא משטר השטפונות באזור אשר יצר תוואי נחל מאוד מרשים. בהתחלה המסלול הינו פתוח ורחב ולאט לאט המסלול עולה לנקודה גבוהה ממנה רואים את הנוף המרהיב של ים המלח ובריכות האידוי. משם נפתח נחל רום אשר הינו יותר צר ונקיקי ומשטר הסלעים משתנה מעט בעקבות הדבר ואתם תמצאו את עצמכם במסלול מעט אתגרי ומהנה בו ניתן לקפץ בין הסלעים השונים. בסוף יוצאים בין החלק הדרומי והצפוני של מלונות עין בוקק. המסלול הינו חמישה/ שישה ק״מ ולוקח בערך חמש שעות אז אנא הכינו את עצמכם בהתאם.

להתראות וצאו לטייל וגלי את הפנים היפות של ישראל!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites