דוקטור, תרפא אותי: הרופאים הכי שווים על המסך 0

מאת: מורן זלמה

ד"ר אסנת ולפיש היא השם החדש והמוצלח על המסך שלכם. עד שתתרגלו אליה, זה הזמן להיזכר ברופאים הכי שווים שהכרתם

רוב הסדרות והסרטים הדרמטיים שאתם רואים על המרקע שלכם נחשבים עוסקים במשרדי עורכי דין, בתחנות משטרה או במערכת עיתון. אבל אין ספק שהמקצוע הנחשק ביותר הוא רפואה. בכל זאת, יש המון יוצרים יהודיים בהוליווד ולכולם יש אמא פולניה. עד שתתרגלו לד"ר אסנת ולפיש, הרופאה החדשה על המסך שלכם, החלטנו להיזכר ברופאים הכי שווים, הכי מצחיקים והכי אהובים על המסך הקטן והגדול.

"האנטומיה של גריי" | ד"ר מירנדה ביילי

יכול להיות שציפיתם לראות מישהי אחרת מהסדרה ברשימה הזאת. אולי את ד"ר יאנג חסרת הלב, ד"ר סטיבנס אהובת ליבנו שעפה מוקדם מדי (אך לא מתה, אז נותרה בנו תקווה!) או אולי את ד"ר גריי שנראית כאילו הפרצוף שלה עומד ליפול על הרצפה ממש בקרוב. יכול להיות שאתם בכלל לא סובלים את הסדרה הזאת או שפרשתם אחרי עונה אחת (הארבע הראשונות היו מצוינות, ה-2,750 פרקים שבאו אחר כך מיותרים לחלוטין). ובכל זאת, החלטנו לבחור ברופאה היחידה שעדיין משחקת בסדרה (משתתפים בצערך) ושאנחנו עדיין מחבבים, ד"ר מירנדה ביילי.

היא התחילה כרופאה כירורגית והיום היא ראש מחלקת הכירורגיה בגריי סלואן ממוריאל (שמות של דמויות שמתו בעקבות התרסקות מטוס כמובן). ד"ר ביילי היא הרופאה הקשוחה בעלת לב הזהב שהיינו שמחים אם היתה בודקת אותנו מדי פעם. יש לה חוש הומור בדיוק במידה הנכונה ואל תתנו למראה הקומפקטי שלה להטעות אתכם. היא הראשונה שתילחם בשבילכם על קבלת כליה, היא תשלים ביניכם לבין המשפחה שלכם והיא תדאג שתקבלו את ארוחת הצהריים בזמן. הדבר היחיד שהיא לא יכולה להציל זה את "האנטומה של גריי". זה אמנם עצוב, אבל לפעמים גם סדרות צריכות ללכת אל האור.

מירנדה ביילי מהאנטומיה של גריי

ד"ר מירנדה ביילי. תמונה: Shutterstock

"פאץ' אדאמס" | ד"ר האנטר אדמס

בגדול, היינו שמחים להיזכר רק בקטעים המצחיקים בסרט שובה הלב הזה, אבל זו קצת בעיה כששניים מהשחקנים שכיכבו בו מתו בנסיבות טרגיות (רובין וויליאמס התאבד בתלייה ופיליפ סימור הופמן מת ממנת יתר). ובכל זאת, תמיד תישאר לנו פינה חמה בלב לרופא פורץ הדרך הזה שבחר להסתכל למטופלים שלו בעיניים ולנסות לשפר את מצב רוחם בעזרת חוש הומור. ד"ר פאץ' אדאמס הוא לא רק דמות, אלא רופא אמיתי ונחשב לאבי הליצנות הרפואית. וויליאמס, שגילם אותו, עשה זאת בצורה מופלאה במיוחד. היתה לו היכולת להשתטות ולהצחיק, לרגש ולהיות רציני באותה נשימה. ואם עדיין לא ראיתם את הסרט הזה, אז עזבו הכל וצפו בו עכשיו.

"שיקגו הופ" | ד"ר קייט אוסטין

נכון שיוצר הסדרה דיוויד אי. קלי מוכר יותר בזכות הסדרות המשפטיות שלו ("פרקליטי LA", "בוסטון ליגל", אלי מקביל"), אבל הוא גם הביא את עולם בית החולים למסך הקטן. "שיקגו הופ" שודרה במשך שש עונות בסוף שנות ה-90 ומי שכיכב בה במקור היה מנדי פטנקין ("הנסיכה הקסומה", "הומלנד"). לא נתעכב עליו כלל, כיוון שהדמות הכי טובה הופיעה בה דווקא בעונה השנייה. ד"ר קייט אוסטין, מנתחת הלב הפמיניסטית והמרגשת שנאבקה בבעלה על המשמורת של בתם תוך כדי שהיא נלחמת על חיי מטופלים. כריסטין להטי, השחקנית הנהדרת שגילמה אותה, זכתה באמי ובגלובוס הזהב על תפקידה בסדרה. לאחר פרישתה, "שיקגו הופ" הלכה ודעכה ולבסוף בוטלה.

ד"ר קייט אוסטין משיקאגו הופ

ד"ר קייט אוסטין. תמונה: Shutterstock

"מ.א.ש" | ד"ר הוקאיי פירס וד"ר דוק פורסט

סרט המופת, שמבוסס על ספר והפך בהמשך לסדרת טלוויזיה, מתאר יחידת רופאים במהלך מלחמת קוריאה. בצורה צינית ומבריקה הוא מעביר ביקורת על אטימות הממסד ועל השמרנות האמריקאית. בנוסף, הוא מעודד פציפיזם ומסריו עוררו ביקורת גדולה. גם בישראל של שנות ה-70 התלבטו האם לשד את הסרט ולבסוף נכנעו. פירס וחברו דיוק מגיעים לבית חולים צבאי ומעוררים את זעמם של הרופאים האחרים, כיוון שהם לא ממש מקפידים על החוקים. כשהפצועים ממשיכים להגיע, כולם מבינים שנוכחותם חשובה ואפילו מאוד. ההומור של פירס ודיוק הוא גס ובוטה והופך את כל הצפייה בסרט הזה למיוחדת במינה. אל תפספסו!

"סקראבס" | ד"ר ג'ון מייקל דוריאן (ג'יי.די)

סוף סוף סדרת בית חולים שהיא חצי קומדיה ובלי אנשים מתים. טוב, לא באמת. גם ב"סקראבס" יש חולים שלא שורדים, אבל לפחות היא מספקת גם קטעים מצחיקים לצד הטרגדיות האנושיות. זאק בראף שגילם את ד"ר ג'יי.די מספק את עיקר האתנחתות הקומיות, בעיקר כי את רוב הסדרה הוא מעביר בפנטזיות על דברים אחרים שאינם קשורים בזריקות או בחוקנים. בנוסף, לעומת דמויות ראשיות מסדרות אחרות, הוא דווקא לא נחשב לרופא הכי מוצלח או בעל הידע הכי נרחב, ואלה הדברים שהופכים אותו לעוד יותר אהוב בעינינו. לצערנו, בעונות האחרונות ד"ר ג'יי.די וחבריו לסדרה איבדו את חוש ההומור שלהם ונאלצו לתלות את החלוקים ולהיפרד לשלום.

"אי. אר" | דאג רוס

תסתכלו עליו, תסתכלו עליכם. שוב תסתכלו עליו, שוב תסתכלו עליכם. מה אתם רואים? כנראה שלא את ג'ורג' קלוני. אין צורך להוסיף, נכון?

 

"ד"ר האוס" | גרגורי האוס

אף רשימה לא תהיה שלמה בלי האיש והאגדה יו לורי. השחקן הבריטי גילם בהצלחה מרובה את ד"ר האוס, רופא שכנראה במקרה הכי הגרוע הייתם מתרחקים ממנו כמו ממגפה ובמקרה הכי טוב זורקים לו איזה שקל כאחרון הקבצנים. אם הייתם מצליחים להתגבר על הסלידה, כנראה שהוא היה מתחקר את המחלה שלכם כמו שרלוק הולמס ונותן לכם אבחנה גאונית שהיתה מעיפה לכם את הסכך. "האוס" הפכה לאחת הסדרות האהובות בעולם וזכתה לשבחים מקיר לקיר. הו, מה היינו עושים כדי לשמוע שוב את הרופא החצי נרקומן חצי אנטיפת אומר את אחד המשפטים המפורסמים שלו: "כולם משקרים" או "אני נאה מדי כדי להתעסק בניירת". מזל שהמציאו את השידורים החוזרים.

הרופאים הטלוויזיונים יוצאים מהמסך כדי להעביר לכם מסר אמיתי

דוקטור, תרפא אותי: הרופאים הכי שווים על המסך
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים