דימומים לא סדירים בנטילת גלולות הם פתירים ובעיקר דורשים סבלנות. אם תקפידי על כלל פשוט, תוכלי להקל על גופך

גלולות הן צורת מניעת הריון יעילה ובטוחה. הגלולה מכילה אסטרוגן ופרוגסטרון, כשהפרוגסטרון מונע הריון על ידי מניעת ביוץ והפיכת רירית הרחם, ריר צוואר הרחם, והחצוצרות, לעוינים להריון, והאסטרוגן, המפחית את הדימומים הלא סדירים ומסדר את הדימום. לפני שמתחילים ליטול גלולות למניעת הריון חשוב לבצע מספר בדיקות כדי לשלול גורמי סיכון או מחלות רקע שמונעות נטילה. כמו כן, יש לבצע בדיקה גניקולוגית הכוללת משטח צוואר הרחם ("פפ סמיר") ולוודא שהיא תקינה.

הדימום בין החפיסות של הגלולות נובע מירידה ברמות ההורמונים ברגע שמפסיקים ליטול אותן. בחודשי הטיפול הראשונים, נשים רבות מתלוננות על דימום ארוך מהרגיל, לא סדיר ולעיתים אף לאורך כל החודש. לאחר מספר חודשי נטילה, משך ועוצמת הדימום הוסתי אמורים לרדת באופן משמעותי.

על מנת להקל את ההסתגלות לגלולה ולקצר את משך הזמן עד להתייצבות המחזור החודשי, הקפידי ליטול את הגלולה כל יום באותה שעה והשתדלי לא לשכוח לקחת – כל שינוי כזה מגדיל את הסיכוי לדימומים במהלך החודש. במידה ולאחר מספר חודשים, הגוף לא הסתגל ואת עדיין סובלת מדימומים במהלך החודש וממחזור ארוך מהרגיל, שני לגלולה עם מינון אסטרוגן מעט גבוה יותר, זה יכול לעזור.

בהנחה שאת בריאה ונבדקת שגרתית אצל רופא הנשים, הדימומים הלא סדירים תחת שימוש בגלולות הם פתירים לחלוטין ודורשים סבלנות.

מומלץ לקרוא גם:

כל מה שרצית לדעת על התקן תוך רחמי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites