שרית וינו אלעד מתכוננת ליום בו היא סוף סוף תבנה בית ובעזרת דני דניאל, מומחה נדל"ן, מתנסה בתהליך המורכב. הפעם היא לומדת על שיטת הבניה הקלה, איטום גגות, בחירת מטבח ועוד.

שרית מתחילה את היום בבחינת יתרונות הבניה הקלה על פני הבניה הקונבנציונלית. היא נפגשת עם רפי פדלי, מנכ"ל גלובוס פרויקטים, שמסביר לה שבניה קלה נקראת כך בגלל קלות הביצוע. הבניה הקלה חוסכת זמן, משאבים וכוח אדם.

בהמשך, היא נפגשת עם גיא עשרי, מא.צ. שיווק טכנולוגיות מתקדמות לבניה, לשיחה על איטום גגות. הוא מספר לה שכיום אוטמים גגות עם יריעות בטומניות. האיטום ימנע קריסת גג ורטיבות בתוך הבית. בשלב ראשון – צריך להשתמש ביריעות בעלות תקן, בשלב השני – צריך ליצור שיפועים בגג שיפנו את המים לניקוזים, בשלב השלישי – היריעות צריכות להיות מונחות אחת על השנייה כמו רעפים כדי שהמים לא יעצרו בחיבורים, בשלב הרביעי – לאטום נקודות מיזוג ולבטן אותן, יש פרטי איטום לכל אלמנט על הגג. בסוף התהליך – כדי לוודא שהגג אכן אטום, יש להציף אותו במים ולבדוק שאין נזילה.

סהר אהרון מכנען סנטר מלמד את שרית שאפשר לחפות קירות מבחוץ עם גבס. זהו גבס מיוחד, "גבס חוץ", בנוי מסיליקונים שמיועדים לסביבה חיצונית. הליבה שלו לעולם לא תספוג מים. היתרון בבניה עם הגבס, שקל לפועלים לעבוד עם הלוח, הקווים ישרים, עבודה קלה ומהירה ותוך חודשים ספורים אפשר להיכנס כבר לבית. לוח הגבס מיושם כבר למעלה מ- 30 שנה בארה"ב. מבפנים שמים צמר זכוכית לא דליק שמבודד פי 4 מכל קיר רגיל – חום, קור ורעש.

כדי לקבל מטבח פונקציונלי ויפה כמו בחלומות שלה, שרית נפגשת עם עובדיה, מנכ"ל דה קוצ'ינה. הוא מסביר לה על עיצוב המטבח, באילו חומרים משתמשים, ומה חשוב לבדוק.

יניב גטניו, סמנכ"ל שיש גטניו, מראה לה משטחי גרניט פורצלן עמידים המשמשים כמשטחי עבודה במטבחים. מדובר במשטחים עם אפס ספיגה, אנטי בקטריאליים, שעמידים לכל חומרי הניקוי, חום ותבלינים. משטחים מגרניט פורצלן יכולים להתאים למטבחי חוץ ופנים, לאמבטיות ולחיפויי קירות.

לפרקים נוספים של המדריך לבניית בית

המדריך לבניית בית – פרק 1
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים