כן ירבו: יש לכם שאלה או תלונה? אין בעיה. התקשרו לרופא 1

לקבוע תור לרופא עוד חודש, להגיע מרחוק לביה"ח, להמתין זמן רב לרופא, ואז… כשהולכים הביתה נזכרים בעוד שאלה, בבעיה שצצה או אפילו בתלונה שרציתם להגיש וכבר אין עם מי לדבר.
רבים מאתנו מכירים את הסיטואציות הללו, ומתקשים להתמודד איתן. כעת, קמפיין חדש שהשיקה מחלקת אא"ג ברמב"ם מציע פתרון להתמודדות עם הנושא, ומאפשר לכם המטופלים, לעקוף את גלגלי הבירוקרטיה ולהגיע ישירות אל הרופא – דרך הטלפון הסלולארי.

במסגרת הקמפיין שהשיקה הנהלת מחלקת אא"ג – גידולי ראש צוואר ברמב"ם, ניתן ליצור קשר עם מנהלי המחלקה והיחידות השונות הפועלות במסגרתה, באופן ישיר, ללא מתווכים, באמצעות טלפון או מסרון. השירות מיועד עבור מטופלים המבקשים לשאול שאלה, להציג תלונה או לברר דבר מה מחוץ למסגרת תור מסודר שנקבע מול רופא. מספרי הטלפון השונים מפורסמים במודעות שנתלו ברחבי המחלקה, או זמינים אצל מזכירת המחלקה.

"שביעות הרצון של המטופלים היא ערך עליון מבחינתנו", מסביר פרופ' גיל זיו, מנהל המחלקה ומי שעומד מאחורי היוזמה, "אנחנו מבינים עד כמה זה קשה כמטופל, לעבור מתור לתור, להמתין זמן רב בטלפון, או להגיע במיוחד לביה"ח רק בשביל שאלה פשוטה. 'אני רק שאלה', זו לא רק קלישאה של הבירוקרטיה בבתי החולים. זו מציאות של מטופלים שקשה להם. זו הסיבה שחשבנו להקל על הציבור שבטיפולינו ולאפשר להם בעזרת כלי פשוט קשר ישיר אלינו. אנחנו כאן בשבילם, ועלינו גם לבטא זאת במעשים".

כן ירבו: יש לכם שאלה או תלונה? אין בעיה. התקשרו לרופא
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים