הקשר בין אנמיה להמוגלובין
הדם שלנו מכיל שני מרכיבים: המרכיב הנוזלי – הפלזמה (לכן כשאנחנו נפצעים אנחנו מדממים) והמרכיב התאי (גופיפים שונים, תאי דם, הורמונים). באמצעות הדם מועברים חמצן וחומרי מזון אל כל התאים בגוף ומי שאמון על המשימה הזו הן כדוריות הדם האדומות. הן עושות את זה באמצעות חומר שיש בתוך הכדוריות ונקרא המוגלובין. במצב של אנמיה יש חסר של המוגלובין בדם או חסר בתאי דם אדומים שיכולים לשאת את ההמוגלובין, מה שגורם לאספקה ירודה של חמצן לרקמות הגוף. זהו המצב ההמטולוגי השכיח ביותר והוא מופיע בכל קבוצות הגילאים.
הערך התקין של ההמוגלובין תלוי בגילו של הנבדק, באדם בוגר הוא – בין 12 ל- 17 גרם אחוז. כשזה פחות מזה, המצב נקרא בשם "אנמיה". את כמות ההמוגלובין ניתן לבדוק בבדיקת דם שנקראית ספירת דם (ס.ד.) ובדף התוצאות הערך יופיע באותיות HB.
אנמיה איננה מחלה בפני עצמה, היא תוצאה של מחלה או סימפטום של מחלה ולכן חשוב למצוא את הסיבה לאנמיה. על הסיבות השכיחות יותר לאנמיה נמנים הדימומים (פנימי או חיצוני), המחלות הכרוניות בהן יצירת ההמוגלובין במח העצם אינה יעילה מספיק, והחסרים התזונתיים – בברזל, בחומצה פולית וב- B12 (אותם ניתן לבדוק גם כן בבדיקת דם פשוטה).
כאשר יש חסר בהמוגלובין, או המוגלובין נמוך מדיי, חשוב לגלות למה זה קורה ולתקן את זה.

חסרים תזונתיים
כדי למנוע מצב של אנמיה כתוצאה מחסר תזונתי חשוב לשמור על תזונה בריאה ומאוזנת, הכוללת אכילת  ירקות ופירות והקפדה על מזון מלא ולא מזון מעובד. המזונות העשירים בברזל  – בשר, עלים ירוקים, קטניות, עדשים ושומשום. מזונות העשירים ב- B12 – בשר, כבד עוף, פלפל אדום והמזונות עשירים בחומצה פולית – ברוקולי, חסה ולחמים מועשרים.
אם המזון לא מספיק, ועדיין נעשתה אבחנה של אנמיה, יש להתייעץ עם הרופא על תוספי תזונה ועל אופן לקיחתם על מנת למנוע מצב של אי ספיגה. את הברזל למשל, מומלץ לקחת בסביבה חומצית, עם ויטמין C או עם פרי הדר. לא כדאי לקחת ברזל עם קפה או עם תה כי אלו מפריעים לספיגתו. ישנם תכשירי ברזל רבים ושונים בשוק, התייעצו עם רופא המשפחה או הנטורופט מה מתאים לכם.

רק בריאות!

מומלץ לקרוא גם:

האם יש בגופכם מספיק ויטמין B12 ואיך תשיגו אותו?

כל מה שרצית לדעת על התזונה המומלצת לסובלים מאנמיה

 

אנמיה – מה עושים כשההמוגלובין נמוך?
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים