שולטים בכעסים כמו גדולים: ספר ילדים שיראה להם את הדרך 7

ספר ילדים חדש ילמד את הילדים שלכם איך להפסיק להגיב בעצבים כשמשהו לא מסתדר, ולנשום. רק אל תגלו להם שגם אתם לומדים יחד איתם

הילד חזר מהגן בוכה כי הוא רב עם חבר שלו. בתור הורים זה שובר את הלב, אבל האם אתם יודעים איך להגיב? האם אתם נעלבים איתו? ואיך אתם מסייעים לו להתמודד עם הרגשות האלה?

הספר החדש "מעשה באפרוח, ארנב וכבשה" מאת בלהה לוי ורחי ורטהיימר מלמד את הילדים (ומרענן את זכרונכם) איך להתמודד עם כעסים ועלבונות. דרך משל מקסים על אפרוח שנעלב מהחבר שלו הארנב, שלא יכול לשחק איתו כי כבר קבע להפגש עם הצב – ולמי זה לא קרה, בינינו? – הילדים לומדים להגיב גם שהרגשות הכואבים צפים.

הספר מציע גישה מרעננת לפיה כשהציפיות שלנו לא ממומשות אנחנו מפרשים זאת באופן אישי. אנחנו יודעים את זה, מודעים לכך, ומבינים את זה ברציונל, ועדיין, שוק הרווקים והרווקות, מחפשי העבודה, ממתיני האישורים ומזמיני החבילות בדואר- כל מי שבעצם מצפה למשהו, מושתת על כך שכולנו חושבים שהכל סובב סביבנו, הכל קורה -או לא קורה – בגללנו והכל אישי. בפועל זה פשוט לא ככה, אבל קל לנו לשכוח.

כשאנחנו מקבלים סירוב אנחנו חווים זאת לפי הרגישויות שלנו, כאילו אנחנו מרכז העניינים, כשבפועל זה לא בהכרח המצב. באמצעות הספר, הילדים לומדים להבין זאת ולכן לא לפעול אימפולסיבית מתוך העלבון, אלא לעצור, לנשום, ולשאול את הצד השני למה הוא התכוון.

הספר זכה לתו תוכן ממכון אדלר לפיו "ניכר כי בספר הושקעה מחשבה מקיפה ומעמיקה. הספר שכתוב בחרוזים, זמין ונגיש בשפתו לילדים. יש בו מוסר השכל ודוגמאות הגיוניות בנושא ניהול רגשות וכישורים חברתיים. הספר מומלץ בחום".

לקחנו, כי גם אנחנו לפעמים חוזרים בוכים מהגן, או מבית הקפה, או העבודה, וגם כי לא סתם אומרים שמהילדים שלנו אנחנו לומדים הכי הרבה.

מחיר: 65 ש"ח. להשיג בכל חנויות הספרים.

 

 

 

 

שולטים בכעסים כמו גדולים: ספר ילדים שיראה להם את הדרך
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים