בטוח שמעתם מתישהו את המשפט הזה "אל תשתו קפה אחרי הארוחה כי זה ימנע את ספיגת הסידן בגוף", לד"ר גיל בן יעקב, רופא פנימאי מהמרכז הרפואי סורוקה, יש השגות על כך, והוא מסביר:
לסידן חשיבות רבה לגוף האדם, והוא אינו יכול להתקיים בלעדיו. הסידן מרכיב את התא והעצב ויש לו חלק בתהליכי בניית עצמות השלד והשיניים. קפה משפיע על ספיגת הסידן בגוף. נמצא, שאחרי שתיית קפה יש פגיעה מסוימת בספיגה של סידן בגוף ועלייה בכמות הסידן שנפלטת בשתן. אבל מדובר בהשפעה מיידית אחרי שתיית הקפה. אם בוחנים את המצב בפרק זמן של יממה – 24 שעות – נמצא שכמות הסידן שנפלטת מהגוף לא משתנה.
אז אפשר לומר שקפה לא פוגע בספיגה בכמות כזו שיש לה איזושהי השלכה רפואית ובטח לא ברמה כזו שמי שיש לו מחסור בויטמינים או מינרלים צריך להימנע משתיית קפה.
כמות הסידן שלא נספגת בגוף בעקבות שתיית קפה שווה לשתי כפות חלב. כלומר, ביום אנחנו צורכים הרבה יותר סידן ממה שהגוף מאבד בעקבות שתיית קפה.

אז מה יכול לפגוע בספיגה?
ויטמינים ומינרלים נאספים מתוך המזון המפורק לדם, תהליך המתרחש לכל אורך מערכת העיכול ובעיקר במעי. פגיעה בספיגה של ויטמינים ומינרלים יכולה לנבוע מחומציות יתר של מערכת העיכול, ממחלות שונות, מלחץ או מירידה בכמות החיידקים הטובים.

מתוך התכנית "אמת או מיתוס" עם גיא לואל.

אולי יעניין אתכם גם:

מומלצים או לא? – כל מה שצריך לדעת על תוספי תזונה

אמת או מיתוס: האם קפה מעכב ספיגה של סידן?
3 (60%) 2 votes

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים