משרד הבריאות מודה: אלפי מקרי מוות כתוצאה מזיהומים בבתי החולים בארץ 1

נציגי משרד הבריאות בוועדה לביקורת המדינה בכנסת, חשפו הבוקר (רביעי) נתון מזעזע לפיו במהלך השנה האחרונה, התקיימו בכל בתי החולים ברחבי בארץ, כמאה אלף מקרים של זיהום. אמנם נרשמה ירידה חדה ודרמטית בסוגי זיהום רבים, אך לאור המצב העגום הקצה משרד הבריאות כ- 50 מיליון ש"ח למלחמה בתופעת הזיהומים בבתי החולים בעתיד.

בהמשך לדבריהם של נציגי משרד הבריאות, טענה יו"ר הוועדה, ח"כ קארין אלהרר כי "אני שומעת יותר מדי סיפורים קורעי-לב, על אנשים בריאים לגמרי שנכנסו לניתוח פשוט – ונפטרו מזיהומים. מתוך 6000 – 4000 מקרי-מוות בשנה מזיהום – לפחות אלף ניתן היה למנוע. אין די בעבודה ובכוונות טובות – והמבחן הוא בתוצאה העגומה".

ד"ר ורד עזרא, ראש מינהל הרפואה במשרד הבריאות, התחייבה להקצות 50 מיליון ש"ח לתכנית למניעת הזיהומים, שתתבצע באמצעות קביעת 80 מדדים ותמריצים לבתי החולים העומדים בהם, תוספת כוח אדם, הגדלת המרחק בין המיטות, הגדלת מספר האחיות והרופאים, הטמעת רחיצת ידיים לאנשי הצוות והסברה לציבור המבקרים בבתי החולים.

פרופ' יהודה כרמלי, מנהל המרכז הארצי למניעת זיהומים, שיתף את הנוכחים בדיווחים המגיעים למרכז, וסיפר כי ישנם סוגי זיהומים עליהם מתקבלים דיווחים יומיומיים, ולעומתם, ישנם סוגי זיהומים שהמערכת אכן מצליחה למנוע, והם מופיעים אחת למספר חודשים, או אפילו רק כפעמיים בשנה.
עוד הסביר פרופ' כרמלי כי ההתמודדות של המרכז הארצי למניעת זיהומים עם כל זיהום וזיהום תלויה בסוג הזיהום, והדגיש כי המרכז עוקב ובודק כיצד בית החולים מתמודד עם הזיהום ובמקרה הצורך, צוות של המשרד גם מגיע לבית החולים כדי לטפל בבעית הזיהום מקרוב, וכי מאז שהמרכז החל במעקב – חלה ירידה חדה ודרמטית במספר הזיהומים ברוב בתי החולים.

 

משרד הבריאות מודה: אלפי מקרי מוות כתוצאה מזיהומים בבתי החולים בארץ
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים