התאמת פתרונות סליקה לעסק 0

איך לייצר פתרונות סליקה לעסק. מול מי צריך להתנהל ומה הדרך הטובה ביותר. שיעור 4 במדריך: כך עושים עסק

אתם פותחים עסק ומצפים בכליון עיניים לרגע בו הכסף יתחיל לזרום לחשבון שלכם. אבל איך בעצם הפעולה הזאת מתרחשת ומה צריך לעשות לשם כך? כאשר מדובר בכסף מזומן או בצ'קים זה ברור מספיק, אבל כזה מגיע לכרטיסי אשראי, ישהם פעולות ששווה לדעת עליהן מראש. סליקת כרטיסי אשראי אינה קונספט קשה להבנה ולביצוע, וכיום גם עסקים קטנים ובינוניים יכולים לבצעה בקלות. במציאות של היום בפרט, בה אנשים רבים מבצעים קניות באינטרנט, פתרונות סליקה הם חשובים מתמיד.

סליקה: מה זה בעצם?

סליקה היא צורת התשלום בה משתמשים עסקים כאשר לקוח רוצה לבצע רכישה בכרטיס אשראי. בתהליך העברת התשלום בין הלקוח לעסק, הסולק מחויב לזכות את העסק עבור עסקאות שהעסק אישר, ושנבדקו על ידי חברת האשראי שהכרטיס של הלקוח שייך אליה. הסולק מזכה את העסק בסכום הרכישה, וגובה את הסכום מחברת האשראי של הלקוח, כאשר הלקוח מחויב בדרך כלל במועד מאוחר יותר מזה בו התבצעה העסקה.

הסולק הוא אחד משלוש חברות האשראי הישראליות – כאל, ישראכרט ולאומי כארד. מאחר שאף אחת מהחברות אינה מציעה שירותי סליקה של כל כרטיסי האשראי (כאל לא סולקת את כרטיסי ישראכרט, וישראכרט ולאומי כארד לא סולקות כרטיסי דיינרס, למשל), בעל עסק שמעוניין בסליקת כל כרטיסי האשראי יהיה חייב לעבוד עם שני סולקים לפחות; אך אפשר גם לבחור לא לכבד אחד מסוגי הכרטיסים (דיינרס הוא דוגמא נפוצה) וכך לעבוד רק עם סולק אחד.

סליקה היא שימושית במגוון מקרים: כאשר הלקוח מעוניין לבצע תשלום בנקודת המכירה שאינו במזומן ו/או רוצה לפרוס את הרכישה לתשלומים; כאשר הוא מעוניין לבצע תשלום טלפוני; כאשר הוא מעוניין לרכוש מוצר דרך האינטרנט; כאשר הוא מעוניין לרכוש מוצר מחו"ל; ועוד.

פתרונות סליקה שונים והתאמתם לעסק

חשוב לדעת שלעסקים שונים מתאימים פתרונות סליקה שונים. קרן אשר, מנהלת מדור כלים שיווקיים וערכים מוספים לבתי עסק בישראכרט, מונה את פתרונות הסליקה הקיימים:

"ראשית ישנה הסליקה המסורתית, בה סולקים את כרטיס האשראי למכשיר נייח שעומד בחנות באמצעות הקופה. סוג נוסף של סליקה נעשה באמצעות התקן המוצמד לטלפון הנייד ויש לו 'שפתיים' דרכן אפשר להעביר כרטיס אשראי.

יש גם סליקה דרך האינטרנט, שיכולה להתבצע בשתי דרכים: באמצעות חנות מקוונת בה הלקוח ממלא את פרטי האשראי שלו כאשר ברצונו לבצע רכישה; או באמצעות תשלום רשת, תשלום שמתבצע באמצעות דף אינטרנט מאובטח בו הלקוח רק ממלא את פרטיו. הסוג השני מתאים לעסק שאין לו חנות מקוונת או לא מעוניין לסלוק דרך האתר."

התאמת פתרון הסליקה לעסק מתבצעת על פי אופי העסק ואופן התשלום: "חנויות שעובדות עם קופות נייחות יבחרו בדרך כלל בסליקה המסורתית. אנשי מקצוע שאינם משתמשים בקופות, כדוגמת עורכי דין, אינסטלטורים, קוסמטיקאיות וכו' ישתמשו לרוב בהתקן המחובר לטלפון הנייד. עסקים שיש להם חנות מקוונת בדרך כלל יבצעו סליקה דרכה, ואלה שיש להם רק אתר ללא חנות מקוונת, והם מעוניינים למכור דרכו, ישתמשו בתשלום רשת."

טיפ מנצח לסיום

"אני ממליצה לכל עסק למצוא את פתרון הסליקה המתאים ביותר עבורו. סליקה היא לא רק דרך בטוחה ומאובטחת לבצע עסקאות, אלא גם יכולה לעזור לעסק למכור מכל מקום ובכל שעה, גם אם יש ברשותך רק טלפון נייד. בפרט, היא מצוינת עבור עסקים שמוכרים אונליין: העסק שלך יכול להמשיך לעבוד גם בזמן שאתה ישן או נמצא בחופשה."

התאמת פתרונות סליקה לעסק
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים