מאת: אופיר שורקין
מנכ"ל ADVENTOURS | טיולים חובקי עולם

 

הגולש שאול שואל: אני רוצה לקחת את בני לטיול דייג שישלב מסלול הליכה ושייט. איפה כדאי?

השילוב שבחרת הוא ללא ספק שילוב מאתגר ולאחר שנברתי במחסני הטיולים שלי החלטתי שכרתים היא היעד עבורכם, כרתים הוא האי הגדול ביותר באיי יוון ולמרות שהוא במרחק נגיעה מאיתנו הוא עדיין מדהים ביופיו, אז נתחיל ונעבור סעיף סעיף –

דייג תוכל למצוא ולשלב בכל חוף וכאלה לא חסרים בכרתים תאמין לי, ואני במקומך אפילו הייתי עוצר בכפרי הדייגים הקטנים שלאורך כביש החוף בין הרקליון לחאניה ומנסה להצטרף לאחת מספינות הדייגים הקטנות. ניתן לשכור סירות קטנות או יאכטות ולצאת להפלגה של יום ויותר ואף לעשות גיחה לסנטוריני, אמנם אי תיירותי מאוד אבל מדהים ביופיו.

קניון סאמריה, כרתים

קניון סאמריה, כרתים

כרגע יש לנו בעצם שניים משניים ועכשיו נעבור לדובדבן שבקצפת, ההליכה הרגלית! בכרתים יש את אחד ממסלולי ההליכה היפים ביותר שיש – קניון הסמריה.
קניון אדיר שנמצא מעל העיר חניה שבקצה המזרחי של האי, ההליכה בקניון היא באורך של שישה עשר קמ ומתחילה בגובה של אלף מאתיים חמישים מ' ומסתיימת בים. יש אפשרות לעשות את זה בקבוצה עם מדריך אבל אם אתה רוצה קצת זמן איכות לבד עם הבן אז אני ממליץ להצטייד באוהל , שקי שינה, מים ומזון מכיוון שאורך ההליכה הוא שישה עשר ק"מ ואם אינכם בכושר יש סיכוי שתאלצו להעביר את הלילה בקניון, חוויה מדהימה כשלעצמה לדעתי. ההליכה היא לא בעייתית והסיכוי ללכת לאיבוד הוא אפסי ולכן הייתי ממליץ להצטייד במפה ולצאת לחוויה הזו לבד ולא עם קבוצה מאורגנת, אך אם בכל זאת חפצה נפשך תוכל למצוא טיול מאורגן באחת מסוכנות התיירות שבעיר חניה.

בסוף ההליכה יוצאים בכפר הדייגים הקטן אגיה רומלי וממנו יוצאות טקסי בואוט, מוניות שירות שמשיטות לכפר הגדול הבא ממנו יש גישה לרכבים וכך אפשר לחזור חזרה לכיוון חניה.

אני ממליץ לערוך את הטיול סביב סוף חודש מאי ותחילת חודש יוני לפני שהמוני התיירים פוקדים את כריתים ולפני שהחום המטורף מתחיל.
אז חוץ מלהגיד לכם שאני מקנא בכם ושנשמע לי שהולך להיות לכם טיולך מדהים ושכריתים תפתיע אתכם מאוד נשאר לי רק לאחל לכם טיול מהנה ובטוח!

כרתים לגברים של המשפחה – טיול גיבוש אבא ובן
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים