מאת: אלי קריספין
מדריך טיולים

שאלה: אני, אשתי ובתנו בת החמש נוסעים לשבוע ימים בקרואטיה ובסלובניה. שמענו הרבה על האגמים והחופים היפים שם. אשמח להמלצות לטיול מהנה עם ילדה קטנה.

קרואטיה וסלובניה הם יעדים מפתיעים ביופי שלהם. כל הכבוד על היצירתיות! יש אפשרות לטוס לליובליאנה בירת סלובניה, או לזאגרב בירת קרואטיה. אני ממליץ לעשות סיבוב מעגלי, המתחיל מזאגרב ללובליאנה ובחזרה.

זאגרב היא עיר שהודות למבנים העתיקים שבה מציעה אווירה ברוקית, לצד גנים ירוקים וטיילות מרשימות. העיר מורכבת משלושה חלקים: העיר העליונה, העיר התחתונה והעיר החדשה, שמסביב למרכז. כדאי לצאת סיור לעיר העליונה, שם אפשר לטייל בין המבנים ההיסטוריים, לטייל ברחובות  הציוריים עם המסעדות והבארים באזור הפרלמנט הקרואטי. מהחלק העליון של העיר יש תצפיות נוף מרשימות לשאר חלקי העיר. משם אפשר לרדת במדרגות המרהיבות לכיכר השוק של זאגרב.

זאגרב, בירת קרואטיה

זאגרב, בירת קרואטיה

מכאן אני ממליץ לנסוע לפארק הצבעוני והמדהים שנקרא פליטביצה. זוהי בעצם שמורת טבע של מפלים ובריכות טורקיז. שם אפשר לשוט באגמים, לראות את המפלים, לטייל ביערות העבים מסביב ולעשות פיקניק. הגן מכונה "הגן הפרטי של אלוהים" וזה כבר אומר הכל. בגן יש מספר אפשרויות למסלולי הליכה: של שעה, של 3 שעות והארוך ביותר הוא של 6 שעות. כל המסלולים קלים מאוד ומתאימים למשפחות.

בלילה מומלץ לישון באחד המלונות שבדרכים בסביבות פליטביצה. בשיא העונה יש להזמין מראש, אבל אם אתה מגיע בסביבות יוני אז אפשר פשוט להיות ספונטני.

גן עדן עלי אדמות - אגמי פליטביצה

גן עדן עלי אדמות – אגמי פליטביצה

הנסיעה מזאגרב לליובליאנה נמשכת כשלוש שעות בלבד. בליובליאנה מומלץ להסתובב בין התעלות היפות, בית העירייה, הקתדרלה המרשימה, בתי קפה מיוחדים עם מנות מקומיות. אני ממליץ לאכול את המאכל הלאומי שזהו הקרמשניט של בְלַד (הקרמנה רזינה), עוגה נהדרת שכבר אנחנו הישראלים אימצנו מזמן. המנה כל כך גדולה שאפשר לחלוק אותה עם כמה אנשים.

משם אפשר להמשיך לאגם בְלֵד, המוקף בבתי מלון שכולם צופים על האגם. יש אפשרות לעשות סיבוב רגלי של 6 קילומטרים סביב האגם, או לשכור סירה ולשוט באגם, עד שנגיע לאי הקסום שנמצא במרכזו. אני אישית הכי אוהב לקחת אופניים ולהקיף את האגם עם נופיו הקסומים ומנסיון, הילדים ימותו על זה.

אגם בְלֵד

אגם בְלֵד

כשחוזרים לזארגב, חובה לעלות על הרכבת המפורסמת אוריינט אקספרס,  שתחנת זאגרב היא אחת המפורסמות שלה.

הרכבת המקורית והמהודרת קשרה בין פריז לאיסטנבול והייתה בפעולה קרוב למאה שנים, עד לביטול הקו בשנת 1977. אפשר לדמיין עם הילדים את כל ההתרחשויות שקרו שם במהלך המאה ה-19 והמאה ה-20, בהם שימשה הרכבת את כל אצולת אירופה, ראשי מדינות ומלכים.

אז הרווחנו יעד שלא הכרנו וכזה שגם לא נשכח!

רוצים גם להגיע לסלובניה וקרואטיה? הקליקו כאן

לטיולי משפחות נוספים מסביב לעולם הקלק כאן

קרואטיה וסלובניה: יופי בהפתעה
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים