דרום אדום חוזר: סיורים, סדנאות יצירה והמון כלניות 1

בסימן צמיחה והתחדשות: פסטיבל דרום אדום חוזר

איך יודעים שפברואר? מרבדי כלניות מכסים את צפון הנגב, וכולם נכנסים לאוטו ונוסעים להצטלם לצד האדום המהפנט והססגוני. גם השנה, פסטיבל דרום אדום המפורסם יערך במהלך סופי השבוע של חודש פברואר, והשנה יותר מתמיד, מוקדש הפסטיבל למען העסקים המקומיים. הפסטיבל ימשך במהלך חמישה סופי שבוע במגוון פעילויות תרבות, אמנות, טיולים והפעלות בטבע על רקע הכלניות שיכסו את צפון הנגב במרבדים אדומים וססגוניים. הנה קצת מהפעילויות שתוכלו להשתתף בהן:

דרום אדום LIVE

 הופעות של מיטב האמנים בכל חמישי ושישי בערב: ריטה; "שרים החלונות הגבוהים"- שלומי שבן, אסף אמדורסקי ויעל קראוס; הדג נחש מארחים את טונה; שולי רנד; מאור אדרי; "קצת אחרת"; דוד ויהונתן- דויד ברוזה ויהונתן גפן; טיפקס ועוד. עוד פרטים על ההופעות תמצאו כאן

דרום אדום I צילום: רפי בביאן

דרום אדום I צילום: רפי בביאן

סיורי פריחה- ללא תשלום

חניון רעים (יער בארי) – דרך "מתקני המים", בהדרכת קק"ל I שעות הסיורים: 9:30, 11:30, 13:30, הכניסה בסמוך לבאר המים בכניסה לחניון, ללא תשלום. פרטים קו ליער 1-800-350-550.

המסלול משלב כמה נקודות עניין – נחל גרר, בו תוכלו לראות את בארות המים שנחפרו, הגבים בנחל ואת בורות המים. טיול רגלי עם נוף עוצר נשימה של מצוקי נחל גרר, בלב חורשות קק"ל עטורות פריחה וסיפורי התיישבות באזור לפני קום המדינה. משך הטיול – כשעה וחצי.

אתר ראשונים (ליד רוחמה), בהדרכת קק"ל I שעות הסיורים: 9:30, 11:30, 13:30, ללא תשלום. פרטים קו ליער 1-800-350-550.

הבאר הציונית הראשונה בנגב, חלוצי ההתיישבות בנגב הקימו חווה ברוחמה וחפרו באר עמוקה, בשנת 1913. המבקרים מוזמנים לחוות את סיפורה של החווה ושל ההתיישבות באזור וגם, ממש כמו אז, לקחת חלק בחוויית שאיבת המים, הנשאבים במשאבת הענק ששוקמה ושוחזרה. הצצה נדירה אל קו המים ההיסטורי, סיור בבתרונות רוחמה תצפית אל המרחב סיור רכוב במרחב חקלאי לצד שמורת טבע, יער ונוף טבעי פורח. נוף הבתרונות ופריחה.

חניון ורמולן בסמוך לצומת סעד I שעות הסיורים: 9:30, 11:30, 13:30, ללא תשלום. פרטים קו ליער 1-800-350-550.

פריחת הכלניות בסמוך לצומת סעד – סיור רכוב מודרך. המבקרים ייהנו מסיור עם סיפורי החקלאות המקומית, סיפורו של החייל הגיבור, מאגר המים שנפרץ, ותצפית עוצרת נשימה. נקודת הסיום מגדל המים הישן המתנוסס בגאון ומספר את סיפורו ללא מילים.

חניון איבים ביער ארז I שעות הסיורים: 9:30, 11:30, 13:30, ללא תשלום. פרטים קו ליער 1-800-350-550.

סיור מרתק הכולל מספר נקודות. שדות חקלאים מעובדים, שדות כלניות, נחל שקמה, שדות מרעה ושרידי כפר שננטש. תוך כדי הסיור נכיר את ההיסטוריה של האזור ואת החי והצומח הייחודיים לאזור.

סיורי פריחה ללא תשלום

סיורי פריחה ללא תשלום

ימי שבת:

חניון הררי ( סמוך לצומת מעון)I שעות הסיורים: 10:00, 12:00, 14:00, ללא תשלום. פרטים קו ליער 1-800-350-550.

דרך הבשור הצפונית – סיור רכוב מודרך. בסיור נטייל על גדות נחל הבשור, בשמורת הטבע מצפור, במאגר מים, בבאר הדקלים וכמובן בשדות פריחת הכלניות.

יער שרשרת – פארק נחל גרר I שעות הסיורים: 10:00, 12:00, 14:00, ללא תשלום. פרטים קו ליער 1-800-350-550.

נחל גרר – שימש כמקור מים חשוב עוד מימי המקרא כפי שמעיד ספר בראשית בו מסופר על יצחק חופר הבארות. במהלך הסיור נלמד מהממצאים הארכיאולוגים המספרים את סיפורן של תקופות מיושבות רבות במהלך ההיסטוריה של ארץ ישראל, החל מתקופת האבן ועד היום, נכיר את הצמחייה הייחודית שגורמת ל"העלמות" המים מיוני ועד אוקטובר ( קנה מצוי שמשתמש במים לגידול) ואת החי הייחודי לאזור בעיקר על ציר נדידת הציפורים  ונקנח בפריחת הכלניות.

חניון אנדרטת דנגור – חבל שלום I שעות הסיורים: 10:00, 12:00, 14:00, ללא תשלום. פרטים קו ליער 1-800-350-550.

אנדרטת עוצבת הפלדה – נצא לסיור היסטורי ציוני בעקבות האוגדה שכבשה את צפון סיני במלחמת ששת הימים. נכיר את סיפור האנדרטה, העתקתה ובנייתה מחדש, ההתיישבות בחבל שלום ואת סיפורי הגבורה בזכותם חבל ארץ זה מאוכלס בימינו.

דרך הבשור (בסמוך לגשר התלוי) I שעות הסיורים: 10:00-15:00 כל שעה עגולה. פרטים 3639*.

טעימה קטנה מנופי נחל הבשור, אחד הנחלים הגדולים בארצנו וחצייתו על גשר תלוי באורך 80 מטרים מעל בריכת מים טבעית וציורית. משך הסיור – כחצי שעה. בהדרכת מדריכי רשות הטבע והגנים.

דרך הבשור

דרך הבשור

חניון יער "טבע" – יער דבירה I ימי שבת 2.2 ו-16.2. שעות הסיורים: 10:00, 12:00, 14:00, ללא תשלום.

טיול אופניים מודרך. נטייל על גבעות דבירה המוריקות ולמרבדי הכלניות ביער. ניתן להגיע עם אופנים מהבית או לשכור אופנים וקסדות במקום וכן לקבל המלצה למסלול ולצאת לרכיבה עצמאית. השכרת אופניים 25 שקל לשעה.

בועות וחוויות בין הפרחים

לאורך כל סופי השבוע יחכו למבקרים לצד פריחת הכלניות דמויות היתוליות וצבעוניות אשר ישעשעו את הילדים בסיפורים, הפעלות והפרחת בועות סבון. הדמות תפעיל את הילדים בשילוב הסברים על האזור עם הומור קליל ומופע בועות ענק. השחקנים יפעלו בכל סופי השבוע בין השעות 10:00-15:00 הפעלה כל שעה עגולה במשך 20 דק'.

בימי שישי: בבאר מרווה (מול קיבוץ עלומים), בימי שבת : חניון ורמולן סמוך לצומת סעד, יער ניר משה, יער שרשרת, חניון איבים ומתחם קולומביה עודפים בקלחים.

חוויות בין הפרחים I צילום: גלעד פרל

חוויות בין הפרחים I צילום: גלעד פרל

סדנאות יצירה והפעלה בטבע

צבע בטבע – שני מוקדי פעילות: רוחמה – מגדל התצפית ליד חורבת ג'ממה ובמצפור המאגרים שעל דרך הבשור. שעות הסיורים: 10:00-15:00, כל יום שבת, ללא תשלום. חוויה לכל המשפחה, ציור בלב הטבע על בד ענק ליצירה אחת משותפת של כל המשתתפים. ציור חופשי של הנופים הפריחות והטבע סביב.

 סדנת ציור – מתחם גלריית גוטיק ברעים, שעות הסיורים: ימי שישי – 11:00-14:00 וימי שבת – 10:00-15:00, ללא תשלום. ציור כלניות- לצייר לאט, ברגש  ועם הרבה שקט ויופי. מיכל מרום- אמנית רב תחומית תנחה את המשתתפים להתנסות ברישום בצבעים, לראות, להרגיש ולצייר את הטבע במכחול על כני ציור, דרך נקודת מבט אישית ולא דרך מצלמה. מוזמנים לבוא וליצור יחד אומנות דרומית (הפעילות מוגבלת בכמות משתתפים). במקום גלריה, ומיצג של אלפי כלניות קרמיקה  

סדנא להכנה וצביעת עפיפון אישי – שני מוקדי פעילות: חניון הררי סמוך לצומת מעון ויער שוקדה. הסדנא תתקיים בימי שבת בין השעות 10:00-15:00, ללא תשלום. חוויה משפחתית בחיק הטבע  – סדנא חווייתית להכנת וצביעת עפיפון. על רקע הפריחה יכין לעצמו כל משתתף עפיפון אותו יצבע ויקשט במו ידיו, וייקח עמו הביתה למזכרת.

צילום בטבע באווירה נוסטלגית – שני מוקדי פעילות: יער שוקדה ובחניון הררי סמוך לצומת מעון העמדה תפעל בימי שבת בין השעות 10:00-15:00, ללא תשלום.

עמדת צילומים נוסטלגית באווירה חלוצית משעשעת. אין כמו מזכרת משפחתית מתועדת, שתנציח את הרגע . על רקע הפריחה ימתינו למטיילים פינות צילום לכל המשפחה, עם תפאורה, אביזרי צילום והרבה נוסטלגיה. בנוסף לשפע האטרקציות, סיורים חקלאים ופעילות לכל המשפחה, יתקיימו מגוון אירועים  בסוף שבוע ובמהלך השבוע בתיאום מראש.

צילום: רפי בביאן

צילום: רפי בביאן

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites