איך לייצר סביבת עבודה בבית או במשרד 0

בין אם אתם עובדים מהבית, ממשרד או מחנות שהקמתם – איך תגרמו לאווירה להיות נעימה ומזמינה. שיעור 7 במדריך: כך עושים עסק

לעיצוב, אווירה וסגנון יש מקום מרכזי בחיים שלנו. נשמע לכם כמו הגזמה? חשבו רגע על הדוגמאות הבאות: ככל שזה נוגע לבית הפרטי שלנו, אנחנו מבלים לא מעט זמן ומוציאים לא מעט כסף בבחירת צבע לקירות, רהיטים, תמונות, חפצי נוי, תאורה ועוד כדי לשוות לביתנו את האווירה הרצויה ולבטא את האישיות שלנו. כאשר אנחנו יוצאים לבלות, עושים שופינג, מזמינים חופשה או אפילו בוחרים בית ספר לילדים שלנו, גם אז יש בעינינו חשיבות גדולה למה שהמקום "משדר", באופן שיכול להשפיע רבות על הבחירות שלנו.

באופן דומה, כאשר אנחנו פותחים עסק, בין אם מדובר בקליניקה שנמצאת בבית שלנו, במשרד חיצוני או בחנות, עלינו להקדיש תשומת לב רבה לאופן בו אנחנו מעצבים את המקום. מצד אחד חשוב שהמקום יהיה אסתטי, נעים לעבודה ומבטא את האישיות שלנו ומצד שני, עליו לשדר את האווירה המתאימה לעסק (שלווה, דינמיות, יצירתיות, מקצועיות, רשמיות וכו'), למשוך לקוחות ולגרום להם להישאר.

אורנה ברקת, בעלת הסטודיו "אורנה ברקת – עיצוב משרד שמרגיש בית" ודירקטורית במוזיאון העיצוב בחולון, מעניקה כמה טיפים חשובים לעיצוב סביבת העבודה.

היסודות לעיצוב משרד

לדברי ברקת, עסקים לא תמיד מבינים מה זה אומר להיכנס למשרד, במיוחד מי שמעולם לא  היה לו משרד לפני כן. "כניסה למשרד, אפילו אם מדובר במשרד קטן, היא עניין מורכב. האווירה במשרד חשובה, אבל לא פחות חשוב שהמשרד יהיה פונקציונלי. תכנון המשרד כולל אלמנטים רבים: תכנון אדריכלי וחלוקה נכונה של השטח (לפעמים אפילו הורדה של קיר קטן משנה את החלל מ'קופסתי' לפתוח), חשמל, תקשורת, מזגנים, מצלמות, אקוסטיקה, קירות זכוכית ועוד. על כך יש להוסיף את העיצוב: קונספט עיצובי, הפקת טפטים ומדבקות, צבעוניות החלל, שילוט, ריהוט ותאורה."

בתהליך העיצוב, חשוב שלעסק יהיה 'סיי' בגיבוש הקונספט. "הלקוח צריך להיות שותף להחלטות כדי לשלב את טעמו ולהיות מחובר לעיצוב. ביחד עמו מחליטים על האווירה, על הצבעים, בוחרים ציטוטים שיעטרו את הקירות ועוד. אני מאד ממליצה לאנשים להסתכל על תמונות באינטרנט – אם הם מעוניינים בצבע מסוים, למשל, שיחפשו תמונות של חללים בצבע דומה ויראו אם זה אכן מתאים להם."

כיצד יכולות בחירות עיצוביות לעזור לייצר את האווירה הרצויה בעסק? ברקת מונה מספר דרכים לעשות זאת:

1. צבע – "החלל הכללי תמיד צריך להיות בצבע נייטרלי. אם מעוניינים לשדר אווירה חמימה – ניתן לבחור בצבע חול במקום בלבן. את צבע המותג ניתן להכניס בדרך לא דומיננטית: אם יש עמודים בחלל, הם מקום טוב לצבוע בצבע חזק, כי זה אזור קטן ותחום. אפשרות נוספת היא להשתמש בטפט צבעוני באזור תחום."

2. ריהוט וחפצי נוי – "רהיטים יכולים להוסיף לאווירה, וגם להעניק מענה בגזרת הצבע אם הם בצבעוניות המתאימה. אם מקשטים בתמונות, הן צריכות לשדר אופטימיות ואת הדברים שאנו שואפים אליהם. לא מומלץ לתלות תמונה של גשם וילד בוכה אם לא רוצים ליצור סביבה מלנכולית ומדכאת."

3. תאורה – "תאורה מאד חשובה ביצירת אווירה. חשוב לבחור בתאורה צהובה ולא בתאורה לבנה, שמשדרת אווירה מנוכרת ואווירת 'בית חולים'."

עיצוב משרד ביתי

הרבה עסקים קטנים מחליטים לנהל את העסק מהבית. במקרה כזה, חשוב מאד שתהיה הפרדה בין המשרד לבית, משיקולי פרטיות: הלקוח לא מעוניין להרגיש שחדר לפרטיות הדיירים בבית ובעל העסק לא מעוניין שיראו את הלקוחות שנכנסים אליו. "משרד ביתי צריך להיות ממוקם בכניסה לבית כדי להימנע ממצב של חוסר פרטיות. בנוסף, רצוי שתהיה מבואה קטנה לפני הכניסה למשרד כדי שלא יהיה מצב שהלקוח נפגש בדלת במסדרון."

במשרד ביתי בו המקום מוגבל, הפונקציונליות חשובה במיוחד. "המשרד או הקליניקה צריכים להיות מאד פונקציונליים. דרך אפשרית לחלק את החלל היא לאזור של שולחן כתיבה (עם מגירות, מדפסת וכו'), אזור הטיפול (כורסאות וספה), ואזור לדברים נוספים שצריכים להיות נגישים, כמו פינת קפה. המשרד צריך להיות גם פונקציונלי וגם יפה, אבל באופן שמשרת את המטרות. מבחינה ויזואלית, לא מומלץ להעמיס על הקירות, בחלון כדאי להתקין וילון שמוסיף לאווירה וכן כדאי לשלב נגיעות של צבע בחדר. עם זאת, לא מומלץ להגזים עם צבעים חזקים אחרת זה מעמיס על העין ולא מרגיע, וזה נכון במיוחד במקום שחייב להשרות אווירה רגועה."

"היום מאד פופולרי לשלב בעיצוב אלמנטים של ישן וחדש, למשל, ריהוט של שנות החמישים או השישים לצד ריהוט מודרני; שילוב תאורת תקרה מודרנית ומנורות עומדות עתיקות יותר, עם אהיל מבד או קצת זהב; ועוד. שילובים אלה מעניקים אווירה שמשדרת מודרני לצד משהו מושרש שהוא יותר 'מפעם'. חשוב לשלב אלמנטיים מודרניים במיוחד כאשר בעל העסק מבוגר – ולהיפך."

עיצוב משרד של חברה

בעיצוב משרד של חברה, כללי המשחק קצת שונים. "במשרד גדול צריך להפריד בין חללים ציבוריים, מסדרונות וחדרי עבודה. בכניסה למשרד צריך להיות מה שיקבל את פני הלקוחות – דלפק עם מזכיר/ה או פינת ישיבה. במשרד גדול אפשר לשים את הלוגו עצמו, כמו גם משהו שקשור למותג: אפשר לצבוע את הקירות בצבע המתאים או להדביק טפט שיש לו קשר למותג – גרפיטי של סופרמן, תמונות של תל אביב וכו'.

בארגון החלל, צריך למצוא את שביל הזהב בין אופן ספייס לבין חדרי עבודה, וזה תלוי במה העסק עושה. משרד עורכי דין, לדוגמא, מורכב מחדרים בודדים והחלל יותר קטן. כאשר יש אופן ספייס, הוא מייצר יותר רעש ואז צריך לדאוג לאקוסטיקה טובה, שטיח וכו'. מצד שני, אופן ספייס מייצר אווירה של שיתוף, חדשנות ואפשר לעצב את הקירות בצורה מיוחדת. חלל נוסף שיש לחשוב עליו הוא המטבח: מאד חשוב שיהיה שטח אכילה בו יכולים לשבת הרבה אנשים. צריך לתת לעובדים את הזמן לא להיות בתוך העבודה – זה גם גורם להם לייצר יותר רעיונות."

האם כדאי לעצב את המשרד לבד או בעזרת איש מקצוע?

יש עסקים שמתלבטים האם כדאי להם לשכור מעצב/ת, או שמא לעצב את המשרד לבד, מטעמי חיסכון. ברקת מזהירה מפני האפשרות השנייה: "כאשר מעצבים משרד לבד, התוצאה לרוב פחות מוצלחת וזה לא תמיד יותר זול. איש מקצוע יודע לאן לקחת אותך ואיך להשיג מחירים טובים יותר. היתה לי למשל לקוחה שהתעקשה על חנות מסוימת שהיו בה פריטים שאהבה. החנות לא היתה חנות של ספק, אלא רכשה פריטים מיד שניה ולכן הם לא היו זולים. בסופו של דבר קנינו את הפריטים מספקים שאני מכירה, והם עלו שני-שליש פחות – הבדל של אלפי שקלים.

יתרון נוסף בעבודה עם איש מקצוע הוא שזה נותן לך להרגיש שדברים הם בשליטה ולישון בראש שקט. הוא מוודא שהכל ייעשה במסגרת התקציב, במסגרת הדדליין ובאופן איכותי. כאשר עושים הכל לבד, יכול להיות מצב שמזמינים ריהוט ואז הוא מגיע כשחלק ממנו חסר. איש מקצוע יוודא שזה לא יקרה. זה חשוב במיוחד כאשר משרד עובר מקום מעכשיו לעכשיו והכל צריך לתקתק. באופן כללי, איש מקצוע רואה את כל התמונה, יידע להגיד מראש איך הקירות ייראו עם צבע מסוים ואלו רהיטים מתאימים למשרד. מי שמעצב לבד לא יוכל לדעת את התוצאה הסופית ואז יוציא יותר כספים."

טיפ מנצח לסיום

"למשרד צריכה להיות האווירה שאתה רוצה לתת לעובדים וללקוחות שלך. כאשר המשרד מעוצב אחד לאחד יחד עם המטרות של העסק, זה מייצר תפוקה. העובדים מרגישים מחוברים יותר לעסק ואנשים יותר איכותיים רוצים להגיע לעבוד בלעסק.לקוח שנכנס למקום מסודר ומרשים, ומתחבר לאווירה ולעובדים שבו, רוצה לעשות או יותר עסקים. זה לא סתם שבמרכזי שירות של חברות סלולר יש אווירה נעימה, צבעוניות מסוימת ואמירות על הקיר – העיצוב משרד את מטרות העסק."

 

 

 

 

 

איך לייצר סביבת עבודה בבית או במשרד
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים