הרבה נשים חוששות מאד משימוש בתכשירים הורמונליים ולא משנה אם זה כדורים מדבקות או משחה ולכן לא ממצות את הפוטנציאל המצויין הטמון בתרופות הללו.
גיל המעבר (שמתרחש בממוצע סביב גיל חמישים ואחת) מאופיין בירידה הדרגתית בתפקוד השחלות וירידה ברמות האסטרוגן בכל אברי הגוף. חלק מהאיברים בגופינו מגיבים בעוצמה ל"תסמונת הגמילה מאסטרוגן" הזו, וזה עלול להוביל למגוון תופעות, חלקן ממש לא נעימות.
כאשר רמת האסטרוגן יורדת, האשה עלולה לסבול מגלי חום, הפרעות בשינה, שינויים במצב הרוח ויובש בנרתיק, שעלול לכלול תחושות של עיקצוץ, צריבה, כאב בעת קיום יחסי מין ואף דלקות חוזרות בדרכי השתן.
כאשר התופעה היחידה ממנה סובלת האשה היא יובש נרתיקי, ניתן לנסות שימוש במסככי נרתיק שאינם הורמונליים כמו משחות וג'לים למיניהם. אם זה לא משפר באופן משמעותי את התלונות, הטיפול המתאים ביותר והיעיל ביותר הוא משחה לנרתיק המכילה אסטרוגן או טבליות אסטרוגן לנרתיק.
המשחה הזו בטוחה לשימוש בכל הנשים למעט שתי קבוצות: נשים שיש להם אלרגיה לתרופה ונשים שחלו בעבר או בהווה בסרטן תלוי אסטרוגן, כלומר סרטן המשגשג בסביבה אסטרוגנית.
הטיפול ארוך הטווח במשחה הוא בטוח לחלוטין.  לרוב מתחילים עם שימוש יומיומי לשבועיים ואז ממשיכים עם פעמיים שלוש בשבוע, באופן קבוע, ללא הגבלת זמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites