כדי שיהיה הריון צריך שמספר מרכיבים יעבדו באופן תקין: האחד זה השחלות והביציות שבתוכן (על מנת שיהיה ביוץ והביצית תחרוג מהשחלה). השני זו החצוצרה, שתהיה פתוחה ובריאה ותסיע את הביצית לכוון הרחם, השלישי זה הזרעון, שיגיע לחצוצרה, יתחבר לביצית ויפרה אותה ליצירת עובר קטנטן, והרביעי זה חלל הרחם שיקלוט את העובר הקטנטן ויטפח את ההריון עד למועד הלידה.
אם חלילה יש בעיה להרות, יכולה להיות בעיה בכל אחד מהמרכיבים הללו.
מה קורה כשאחת משתי החצוצרות בגוף האישה אינה מתפקדת? זה לא דבר נדיר שלאחר ניתוח בטן או לאחר תהליך דלקתי או זיהומי בבטן יש הידבקויות (שהן כמו צלקות בתוך הבטן), היכולות לפגוע בחצוצרות העדינות ולחסום את המעבר בתוכן. למשל, במקרים רבים קיים קשר בין דלקת עבר בתוספתן לבין פגיעה בחצוצרה אחת (קרוב לוודאי הימנית, שקרובה לתוספתן).
במצב בו יתכן שיש חצוצרה אחת לא תפקודית, חסומה או חולה, עדיין אפשרי שהחצוצרה השניה ושאר מרכיבי המערכת – תקינים לחלוטין, ובמצב כזה – יש סיכוי גבוה להיכנס להריון באופן טבעי וללא עזרה רפואית.
אישה שחוששת שיש לה פגיעה בחצוצרה וכבר ניסתה להרות באופן טבעי, ללא הצלחה, במשך שנה – זה הזמן הנכון להגיע לרופא הנשים המומחה בפריון ולהתחיל בירור מקיף לאישה ולבן-זוגה, על מנת לברר את הסיבה לבעיה.
חצוצרה אחת חסומה היא בדרך כלל לא סיבה שמסבירה כשלעצמה אי פריון ממושך.
גם אם חלילה שתי החצוצרות חסומות כתוצאה מהצטלקויות תוך בטניות, הרי שבעזרת טיפולי הפריה חוץ גופית והחדרת העובר ישירות לחלל הרחם – ניתן להתגבר על הבעיה ולהשיג הריון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites