היכרות עם האדריכל סמי טיטו שייסד את משרד טיטו אדריכלים ב-1980. המשרד עוסק בכל היבטיה של הבנייה החדשה, ובין עבודותיו: מלון כפר המכביה ברמת גן, פרויקט מגורים יוקרתי במתחם עלית ברמת גן, וגם פרויקטים מעבר לים.

סמי מספר על על תחילת דרכו בתחום – כשבחר ללמוד לעומק איך מיישמים את מה שלמד בטכניון בשטח, דרך עבודה בבניין. במשך 6 שנים עבד כקבלן מבצע, וכשהרגיש שהוא מבין את תהליך הבנייה מאלף ועד תו – פתח את המשרד העצמאי שלו וחזר לעסוק בתכנון אדריכלי. הצלחה בעיני סמי טיטו היא כשלקוח אומר: "את הפרויקט הזה אני תכננתי"; הוא דוגל בעבודת צוות ושיתוף פעולה מלא בין האדריכלים במשרד, ומאמין שהשכונה העכשווית היא "שכונה אנכית" – מגדל מגורים שהוא שכונה.

סמי מספר על הפרויקט הגדול הראשון שתכנן, הפיכת אכסניית הנוער בכפר המכביה למלון בשנות ה-80', ועל השיפוץ המקיף שנערך במקום כעשרים שנה מאוחר יותר, עד להפיכתו למלון בסטנדרט גבוה. בנוסף, המשרד מתכנן את מתחם מצלאוי (עלית) ברמת גן הכולל שני מגדלים, המערבים מסחר, משרדים, מלון ומגורים החל מהקומה ה-30 ועד לקומה 74. בנוסף לתכנון סמי טיטו גם יזם את "הבית ברחוב הזיתים" – בניין יוקרתי בן 13 קומות בגבעת שמואל המתאפיין בדירות גדולות. פרויקטים נוספים: תכנון טרמינל ה-VIP בנתב"ג, תכנון-בזק ליישוב ניצן למפוני גוש קטיף, תכנון היישוב הקהילתי מכבים, תכנון בניין דיור מוגן בירושלים, תכנון שכונת משכנות האומה בכניסה לירושלים ועוד.

 

תמונה מתוך: heb.tito.co.il

לפרקים נוספים של "אדריכלי החלומות"

אדריכלי החלומות, פרק 6 – סמי טיטו
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים