קפה מסורתי, לוקיישן מעניין וסיפור: סיור מיוחד בצפון הנגב

ערן פאר I מטיילים עם ערן I קמפינג- המלצות לטיולים וציוד נלווה I זוגות יוצאים ומבלים

מה אתם יודעים על הפלאחים? ועד כמה אתם מכירים את הכפר דריג'את שנמצא בצפון הנגב? שמעתי על המקום לפני מספר חודשים במסגרת טיול משפחתי שעשיתי באזור, שם פגשתי את האיש והאגדה-ג'אבר אבו חאמד.  ג'אבר הופיע בעונה הראשונה של תכנית הבישול MKR ביחד עם הבת שלו, אבל עוד הרבה לפני זה הוא נהג לקבל מבקרים בכפרו, דריג'את, ולשתף אותם בסיפור חיי משפחתו על המערה שבהר, שם התגורר עם משפחתו עד לפני כמה שנים.

המערה שבהר I צילומים: ערן פאר

המערה שבהר I צילומים: ערן פאר

הסיור מתקיים בכפר ומתחיל מאוהל אירוח גדול שניתן גם ללון בו, אם תרצו. הסיור כולל תצפית על האזור (“קבר שיח מסעוד”), טיול קצר בין בתי הכפר המתובל בסיפורים מתקופות קדומות וביקור במערה המשפחתית – שם גדל ג’אבר עם משפחתו, צאנם ותבואתם. התחלנו בהסברים על הפלאחים, ולאחר מכן הלכנו לכיוון המערה, שם עברנו בתוך הסמטאות של הכפר ולמדנו קצת על באר שאיבת מים שעד לפני כמה שנים תושבי הכפר השתמשו בה.

בדרך ראינו כבשים וגם תרנגולות שהילדים האכילו עד אשר הגענו למערה, שכשמה כן היא- המערה שבהר. כשהגענו, שמענו הסבר על הכפר, וכיוון שנהניתי מאוד מהביקור שם, התחלתי לארגן מדי פעם סיורים למקום (הסיור מתקיים מידי חודש בשבת האחרונה של אותו חודש).

דריג'את (6)

את הסיור ניתן לערוך במספר מתכונות: אפשר להגיע לסיור בלבד, ואפשר, בתוספת תשלום, להצטרף גם לארוחת צהריים. השבוע הסיור יתקיים בשבת, 29.12, בשעה 10:30. הוא מתקיים בקבוצות מצומצמות כדי שמי שמגיע יוכל ליהנות מיחס אישי. הסיור מיועד למשפחות, אבל גם זוגות בהחלט יהנו במקום. עוד חשוב לציין כי לדעתי, ילדים מתחת לגיל 5 פחות יהנו.

מומלץ להצטרף לארוחת צהריים מקומית

מומלץ להצטרף לארוחת צהריים מקומית

כמה עולה? סיור בלבד: מבוגר – 23 שקל I ילד – 10 שקל ( גילאים 3-12) I סיור כולל ארוחת צהריים: עוף – מבוגר – 100 שקל I ילד-  50 שקל, כבש – מבוגר 120 שקל, מנה צמחונית – מבוגר 90 שקל, ילד 40 שקל. ניתן להזמין גם ארוחת ילדים בעלות של מנת העוף – שניצל ואורז לבן.

>>רוצים לשמוע עוד? כאן תוכלו לקרוא על הביקור שלנו במקום

יוצאים מהבית: סיור טעים בכפר דריג'את
5 (100%) 2 votes

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים