להקת תיסלם למען ילדים עיוורים ולקויי ראיה: צפו בסרטון המרגש 1

לקראת חודש המודעות למען ילדים לקווי ראייה ועיוורים, חשוב לדעת כי מידי שנה נולדים בישראל כ- 200 ילדים הסובלים מלקות ראייה או עיוורון. לקויות אלו אינן מתגלות במהלך ההיריון, אלא בזמן הלידה או בימים הראשונים שלאחריה. מדובר בלקויות על רקע של פגם מוחי או מבני של העין. להורים הצעירים ולבני משפחותיהם, מדובר בהפתעה גמורה, ש"נופלת עליהם" דווקא באחד הימים שאמורים להיות המאושרים בחייהם.
123123123123
זיהוי מוקדם של לקות הראייה הינו קריטי להצלת שרידי הראייה של הילד, במטרה לאפשר לו להתפתח, להתבגר ולחיות בצורה המיטבית, ולכן ריכזנו עבורכם את הסימנים המחשידים לבעיית ראייה אצל התינוק. במידה והתינוק או התינוקת שלכם מפגינים סימנים אלה (או חלקם) – פנו בהקדם להתייעצות אצל רופא הילדים שלכם או רופא עיניים לילדים:
קושי בקשר עין, העדר חיוך
הטיית ראש
ניתוקים או שינויים בתפקודי הראייה
חוסר התעניינות בספרים, תמונות או טלוויזיה
מצמוצים רבים, כיווץ עיניים, ריצוד
עייפות
בהייה באור
העדפה ברורה בראיה לצבע מסוים אליו מגיב הילד
מפתח עיניים מצומצם באור חדר או בחוץ – עיניים מכווצות או סגורות כמעט
"סרבול", התקלות בחפצים, נפילות מרובות
צורך לקרב חפץ לעיניים כדי לראותו
ראיה רק בזויות מסוימות, לדוגמה, כשגירוי מגיע מהצד – לא נראה תגובת מיקוד מבט של ראיה

עמותת אלי"ע (מלכ"ר) הינו הגוף היחידי הפועל בישראל לקידום ילדים עם עיוורון או לקות ראייה. במשך למעלה מ- 33 שנה מפעילה העמותה תוכניות ייחודיות לאבחון, טיפול, תמיכה ושיקום לילדים ולבני משפחותיהם ברחבי הארץ. במרכזי העמותה זוכים הילדים ובני משפחותיהם למסגרת עוטפת ולכלים הנדרשים להתמודדות עם אתגרי החיים.
444444
ביום שלישי, 05.07.2016, תערוך העמותה אירוע התרמה למען המשך פעילותה והמשך סיועה לילדים ולבני משפחותיהם. במרכז האירוע – הופעה של להקת תיסלם האגדית. הלהקה תבצע את מיטב שיריה מכל הזמנים ותשלב את בוגרי העמותה והילדים הנמצאים בה כיום. הכסף שייאסף יוקדש כולו להמשך פעילותה של העמותה ויסייע בהמשך סיוע לפעוטות, לילדים ולבני משפחותיהם. התרומות מוכרות לצורכי מס בישראל, ארה"ב, קנדה ואנגליה.

כרטיסים למופע ניתן לרכוש כאן (עלות 180 ש"ח – 500 ש"ח)

 

להקת תיסלם למען ילדים עיוורים ולקויי ראיה: צפו בסרטון המרגש
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים