רבים מאתנו ביצעו גלישת צוקים בחייהם, מעטים עשו זאת כשמפל שוצף נופל על ראשם

מאת: רועי גליץ
צלם טבע ומנכ"ל פוטוטבע מסעות בעולם

 

דמיינו לעצמכם את הסיטואציה הבאה:
אתם מטיילים ביערות הגשם של קוסטה ריקה, לאחר חצייה של כמה עמקים עם אומגה והליכה על גשרי חבלים תגיעו לנקיק עמוק אליו זורמים מפלי מים קפואים ומרעננים. מכאן, זה אחד הרגעים שבו אתם חייבים  לסמוך על אדם זר לחלוטין: אתם עומדים על גשר מעל תהום שחורה שאת התחתית שלה בקושי רואים, המדריך פותח פתח בתחתית הגשר, רותם אתכם לרתמה ואומר לכם ״קדימה!״.

באותו הרגע שהאדמה נשמטת מתחת לרגליכם אתם תישענו בחוזקה על החבל כדי לוודא שהוא מצליח לשאת את משקל גופכם ותתחילו לרדת במורד החבל.

אט אט הגשר יתרחק מעליכם ותשארו תלויים בין שמיים וארץ. 30 מטרים מפרידים ביניכם לבין הקרקעית כאשר ברקע תשמעו רק את קולו המרגש והמפחיד בו-זמנית של המפל הזורם בעוצמה לידכם. הדבר היחיד שיעצור אתכם מנפילה היא יד שמאל שמחזיקה את חבל הבטיחות מאחוריכם במקביל לכך שיד ימין מחזיקה את הגו-פרו על-מנת לצלם את האירוע החד פעמי הזה. יכול להיות שתתלבטו בזמן הזה אם לעצור וליהנות מהרגע עוד טיפה אבל בסוף תחליטו להמשיך בירידה כי לא נעים כל-כך לעכב את שאר הקבוצה לפניכם ומאחוריכם.

למטה כבר תבחינו בבחור שמאבטח את החבל ותעלה מחשבה בראשכם –  "הנה, עוד רגע הרגליים שלי נוגעות שוב בקרקע הבטוחה", זה בדיוק הרגע בו אותו הבחור ימשוך וידחוף אתכם בעוצמה אל תוך המפל הזורם, כמות אדירה של אדרנלין, ריגוש ומים תציף כל אבר בגופכם.

 

סנפלינג מפלים בקוסטה ריקה דרך עיני ה-GOPRO 

סנפלינג מפלים זו חוויה מהנה ואנרגטית שמומלץ לכל אחד להתנסות בה. ישנם מקומות רבים בעולם בהם אפשר לצאת לסנפלינג מפלים כמו בקוסטה ריקה, תאילנד ופרו. כל אחד יכול לעשות את זה, החל מגיל חמש-עשרה ועד גיל תשעים, בתנאי שאתם כשירים גופנית כמובן. הפעילות עצמה מלאת אדרנלין ואינה מסוכנת במיוחד. ישנם נהלי בטיחות ברורים לצד ציוד מגן כמו קסדות ורתמות בטיחות, אבל תמיד חשוב לבחור בחברה מקצועית עם ניסיון- ורישיון!

רק אל תשכחו להביא אתכם מגבת…

 

עוד סרטון שיעשה לכם חשק

חוק וסדר: הגבלות וחוקים מוזרים ביעדים מרחבי העולם
10 בתי המלון הכי מיוחדים בעולם
לעוד רשימות, מצעדים וטיפים של ערוץ הטיולים

 

מילון האקסטרים השלם: סנפלינג מפלים
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים