דמיינו לעצמכם מתקן מים מלא אדרנלין בלונה-פארק שקורה בחיים האמיתיים

מאת: רועי גליץ
צלם טבע ומנכ"ל פוטוטבע מסעות בעולם

 

זה נשמע כמו מתכון הגיוני: קחו סירה גדולה, תתקינו בה שני מנועי V8 שנלקחו מביואיק, ותשלחו אותה במורד נהר צר ומפותל במיוחד.

הג'ט בואט בפעולה, נהר השוטאובר. צילום: Shaun Jeffers / Shutterstock.com

הג'ט בואט בפעולה, נהר השוטאובר. צילום: Shaun Jeffers / Shutterstock.com

אחד המקומות המרהיבים בהם ניתן לעשות את החוויה המופרעת הזו הוא בנהר השוטואובר ליד קווינסטאון בניו זילנד. כשתתיישבו במושבי הספורט של ה-Jet Boat והמנוע יתעורר לחיים בנהמה אדירה תבינו את העוצמה האמיתית של הסירה הזו. לאחר מכן יגיע הרגע בו תצאו בשיט מהיר אל הקניון הצר, במהלכו תעוטו במהירות מוטרפת על משהו שנראה יותר כמו אבנים מאשר מים (במקומות מסוימים עומק המים הוא בסביבות עשרה סנטימטרים בלבד).
לאחר סדרת פניות מהירה תתקרבו לכיוון קניון צר עוד יותר, המחשבה הראשונה שתעבור לכם בראש היא ״אנחנו בחיים לא נעבור בין הקירות האלו!!״ אבל בפועל לא תוכלו לפספס את יכולתיו המרשימות של המשיט שלכם ותסמכו עליו באופן טוטאלי בזמן שיעביר אתכם בבטחה בתוך הקניון כשביניכם לבין הצוקים האדירים מפריד מרחק זעיר.

זה הרגע בו רב החובל יגביר מהירות ובפניה מהירה יעשה סיבוב של 360 מעלות עם הסירה, הרבה מים ירטיבו אתכם כמו שצריך, מה שללא ספק יוסיף לאוירת האקסטרים.

אחרי חווית ה-Jet Boat הראשונה שלכם סביר להניח שתהפכו כבר למכורים, ישנם הרבה נהרות ברחבי העולם שבהם ניתן לעשות Jet Boat מלא אדרנלין, מניו-זילנד ועד ארצות הברית, לכל נהר וחברה מפעילה יש דרישות מינימום שונות לגבי גיל המשתתפים והגובה, אז שווה לברר היטב לפני שמזמינים מקום.

מה שבטוח שאין דרך טובה מזו גם להציף את הגוף באדרנלין, לראות את הנוף המרשים מסביב וכמובן להרטב עד כלות.

 

 

מילון האקסטרים השלם: אומגה ביערות הגשם
מילון האקסטרים השלם: סנפלינג מפלים
10 בתי המלון הכי מיוחדים בעולם
לעוד רשימות, מצעדים וטיפים של ערוץ הטיולים

 

תמונה ראשית: ChameleonsEye / Shutterstock.com

 

מילון האקסטרים השלם: לטוס בסירת מירוץ – Jet Boat
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים