ראפטינג נהרות דורש מאמץ פיזי וגם נפשי, יש לכם את זה?

מאת: רועי גליץ
צלם טבע ומנכ"ל פוטוטבע מסעות בעולם

 

האם דמיינתם פעם כיצד מרגישה החולצה שלכם בזמן סחיטה במכונת הכביסה? או איך זה מרגיש להיות מכוסה ביתושים, כמו שכוורן מתכסה בדבורים? ואולי איך זה לקום לשמירה באמצע הלילה, לא למען המולדת, אלא כדי לשמור מפני חיות טרף?
אם חוויות ההישרדות האלו עושים לכם את זה אז כנראה שאתם חייבים להצטרף למסע ראפטינג נהרות, מסע בו לא רק תוכלו להפוך את הדמיון המוזר שלכם למציאות, אלא גם תזכו להעמיד למבחן את כישורי השטח שלכם ובעיקר את יכולות החתירה במים סוערים.
חובבי אקסטרים רבים מוצאים בספורט זה לא רק קושי פיסי אלא התמודדות אמיתית עם שני דברים שונים – האחד הוא איתני הטבע והכוח העוצמתי שלו, השני, קשה לא פחות, הוא ההתמודדות עם אתגרים נפשיים לא קלים בכלל –  הטבע הפראי, המים הגועשים, חיות הפרא והאתגר האישי והקבוצתי מביאים אנשים אל קצה גבול היכולת שלהם.

רפטינג בירדן

רפטינג סוער וקצר בירדן ההררי – צילום: alefbet / Shutterstock.com
S M L Size Guide

ראפטינג נהרות מסווג על פי רמות קושי, מהקלה ביותר אשר מתאימה גם לילדים ועד לקשה ביותר למקצוענים בתחום. הסיווג נמדד על פי עוצמת המים והמפלים אותם תעברו בדרך ועל-פי תוואי השטח והנגישות אליו –
בירדן ההררי תוכלו לפגוש נהר סוער אך המסלול קצר ובסופו תחזרו לישון בבית או בצימר קרוב, בפרו לעומת זאת, תוכלו לצאת למסע בו אינכם יודעים איפה תוכלו להקים מאהל בלילה, אילו שבטים נידחים תפגשו בדרך והאם בכלל תצליחו לנווט לנקודת הסיום.
בפרו נמצא נהר האפורימק ,אחד הנהרות האדירים ביותר והמפורסמים ביותר בעולם לראפטינג. בין צוקים עצומים שמגיעים לגבהים של עד 3000 מטרים שוצף וגועש לו הנהר בעוצמות שקשה להבין עד שלא נמצאים שם.

ראפטינג בנהר אפורימק, פרו. צילום: Nigel Wilson / CC BY2.0

ראפטינג בנהר אפורימק, פרו. צילום: Nigel Wilson / CC BY2.0

כמובן שמדובר בספורט מסוכן, לכן מומלץ להתחיל תמיד במסלול שמתאים לשייטים לא מנוסים ולא לקחת ישר מסלולים רציניים וקיצוניים יותר. איכות ומקצועיות המדריך בסירה חשובות לא פחות. האינדיקטור הכי טוב לאיכות החברה המפעילה וקושי המסלול, הוא המלצות מאנשים שהתנסו איתם.

אם הצלחתם לסיים את המסלול בשלום, ובעיקר אם הצלחתם לא להתהפך, תחושת ההישג היא אדירה.
גם הבירה שאחרי טעימה הרבה יותר.

 

ראפטינג מטורף בנהר אפורימק, פרו

 

 

מילון האקסטרים השלם: אומגה ביערות הגשם
מילון האקסטרים השלם: סנפלינג מפלים
10 בתי המלון הכי מיוחדים בעולם
לעוד רשימות, מצעדים וטיפים של ערוץ הטיולים

 

מילון האקסטרים השלם: ראפטינג נהרות
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים