מילון האקסטרים השלם: לעוף כמו סופרמן מעל יערות הגשם 0

אוהבים אומגה? אתם חייבים להגיע לקוסטה ריקה

מאת: רועי גליץ
צלם טבע ומנכ"ל פוטוטבע מסעות בעולם

 

יערות הגשם העצומים של מרכז אמריקה הם אחת מתופעות הטבע האדירות בעולם –  ג'ונגלים עצומים מלאי עצים, צמחים ובעלי חיים מיוחדים, מציפורים צבעוניות ועד לקופים צווחנים.
טיול בג'ונגל יכול להיות חוויית אקסטרים שונה ומיוחדת כאשר אתם עושים אותו לאו דווקא על קרקעית היער אלא במרומי העצים, אמנם אנחנו לא יכולים לדלג בין הצמרות כקופים או לעוף ביניהן כציפורים, אבל החבר׳ה המוכשרים בקוסטה ריקה יצרו רשת שלמה של אומגות בין העצים הגבוהים של מרכז אמריקה.

אעוף לי אל היער. צילום: Wollertz Shutterstock, Inc

אעוף לי אל היער. צילום: Wollertz Shutterstock, Inc

המסע בין העצים יחל כאשר אתם חמושים ברתמה חזקה עם גלגלות לאחיזה וכפפות שמשמשות כברקסים, הוא יארך כמה שעות טובות תוך כדי גלישה בין עשרות צמרות לאורך לא מעט קילומטרים. יש משהו קסום ומלא אדרנלין במעוף המהיר והגבוה מעל הקרקע בזמן שאתם מביטים מלמעלה על הג'ונגל במלוא תפארתו: מלא חיים ואקשן.
בתחילת המסלול צוברים מהירות וחשוב מאוד לקראת סופו להאט כמו שצריך אחרת תימרחו על העץ שנמצא בסוף החבל.

מי מכם שרוצה לחוות את האומגה במלוא עוצמתה חייב לבדוק אחת מיוחדת שנקראת ״סופרמן״ – באומגה זו, במקום לשבת תיהיו תלויים ברתמה מיוחדת בשכיבה על הבטן ממש כמו התנוחה של סופרמן בזמן שהוא עף.
החוויה מתחילה כבר בטיפוס למגדל גבוה ממנו ישגרו אתכם במהירות שעוברת את שמונים הקמ"ש למרחק של מעט יותר מקילומטר, בגובה של כ-120 מטרים. עכשיו נשאלת השאלה, אם אנחנו תלויים מתחת לכבל, כיצד נוכל לעצור כאשר הידיים מונפות קדימה כמו קלארק קנט? התשובה פשוטה: בסוף המסלול, אנשי התפעול של האומגה יבלמו אתכם לפני שתמרחו על העץ, אל חשש, הם מיומנים בנושא.


סופרמן בפעולה

 

ישנם מקומות רבים בעולם, עם יערות עבותים שמאפשרים חוויית אומגה רצינית. האומגה מתאימה לכל גיל, אבל צריך להיות בגובה מינימלי של מטר וחצי. אם אתם סובלים מפחד גבהים, האטרקציה הזו אינה מתאימה עבורכם.
אז בפעם הבאה שאתם מגיעים לג'ונגל – למה להסתפק רק בהליכה, כשאפשר גם לעוף?

 

 

 

מילון האקסטרים השלם: סנפלינג מפלים
10 בתי המלון הכי מיוחדים בעולם
לעוד רשימות, מצעדים וטיפים של ערוץ הטיולים

 

מילון האקסטרים השלם: לעוף כמו סופרמן מעל יערות הגשם
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים