טרנד מתחמי הכושר: איפה אתם מעדיפים להתאמן?

ליקי רוזנברג I לאינסטוש של ליקי

בשנים האחרונות אחוז האוכלוסיה שעושה פעילות ספורטיבית כחלק משגרת היום, גדל. בהתאם לכך החלו מתחמי הכושר בתחרות על חלוקת הזמן של המתאמנים. בדומה למסעדות ,מועדוני לילה ואפילו למתחמי העבודה השיתופית ,גם בעולם הכושר צמחו מותגים רבים שיצרו קהילות משתמשים מחויבות ונאמנות שמגדירות עצמן ועוזרות לכל אחד להגדיר  עצמו בתוך קהילה עצומה של מתאמנים ומתאמנות בהתאם לאופי התוכן אותו הוא צורך בעת אימון הכושר .

תופעה זו בולטת בעיקר ,איך לא, בארה"ב כמובן , שם יש מספר חברות כושר בקנה מידה גדול מאוד שחולשות על מספר רב של מדינות. הבולטת ביניהן היא חברת equinox ,רשת פרימיום של מתחמי כושר שמספקת פתרון מושלם למבקר בהם באווירה יוקרתית ומפנקת, ויוצרת שייכות ורצון להיות חלק מחוויה חברתית השייכת לרוב למעמד אוכלוסיה גבוהה במיוחד.

לפני מספר שנים רכשה הרשת גם את soulcycle ,רשת מועדוני ספינינג שנמצאת כמעט בכל מדינה בארצות הברית ומספקת חווית אופניים ייחודית עם מאמנים שהפכו להיות כוכבים בעצמם, וכרטיסים לשיעורים שנמכרים כמו לכל הצגה טובה לפי מיקום האופניים ומידת קרבתו לבמת המאמן או המאמנת, כאשר מנוי לשורה הראשונה יכול להגיע לאלפי דולרים בחודש בסניפים המבוקשים.

דוגמה נוספת היא רשת מועדוני הכושר  barrysbootcamp  שהוקמה בשנת 98 בלוס אנג'לס על ידי ברי ג'י ,שהיה ידוע כמאמן המפורסמים ופיתח חווית אימון הכוללת תרגילי קרדיו וכוח באימון אחד  שמזכירה מעט טירונות צבאית אך באווירה מסיבתית וחוויתית במיוחד ובחללי אימון מושקעים וצבעוניים ויצר קהילת מתאמנים רחבה שפרוסה בכל ארה"ב  ומחכה להגיע לכל אימון .

ומה אצלנו? בארצנו הקטנטונת החלוקה מתאפיינת לאנשים שמשייכים עצמם לרשתות חדרי הכושר, לבין אלה שמתאמנים בחדרי סטודיו מעט יותר משפחתיים ומושקעים שמספקים יחס יותר אישי ונעים.

 

להיכנס לאווירה: טרנד מתחמי הכושר
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים