דלקת עיניים תרופת סבתא , מאת: אורנה גזית

כמה פעמים קרה לכם שקמתם בבוקר עם עיניים אדומות וצורבות, או ראיתם את הילדים בסביבתכם משפשפים את העיניים? סימנים אלה מבשרים, פעמים רבות, על דלקת בעין.
הסיבות לדלקות העיניים הן מגוונות ורבות מאוד, אך מה שבטוח הוא שבכל מקרה – נעים זה לא.
הדרך הטבעית הקלה והמוכרת ביותר לטיפול בדלקות עיניים היא הנחת פרוסות מלפפון על העיניים למשך כ- 10 דקות בכל פעם, מספר פעמים ביום. זה קל, פשוט ונגיש, ואם תשאלו אותי, גם מאוד נעים. אבל יש גם דרכים אחרות, לא פחות טובות, אבל בהחלט פחות מוכרות:
טיפול ראשוני מוצלח לעין מודלקת יהיה בעזרת קומפרסים, תחבושות לחץ רטובות, בשילוב חומרים טבעיים בעלי תכונות מרפא. זה עוזר לשמור על הלחות החיונית בעין וגם להחדיר את החומרים המרפאים. במקרים מסוימים אפשר גם לטפטף ישירות לתוך העין עצמה, כדי לזרז את תהליך ההחלמה.

אז איך מכינים קומפרסים? קודם כל נכין חליטה של תה קמומיל, חליטה חזקה שתהיה כמעט כמו תמצית, רצוי משני תיונים, וניתן לה להתקרר. אחרי שתמצית הקמומיל פושרת, נטבול בה כדור צמר גפן, נסחט אותו מעט ונצמיד לעין המודלקת לכמה דקות. נחזור על הנחת הקומפרסים כארבע פעמים ביום.

במקביל, תוכלו לטפל בעין על ידי טפטוף מספר טיפות של מיץ כרוב טרי סחוט כמה פעמים ביום. את המיץ אפשר להכין באמצעות מסחטה לירקות קשים, והוא יעזור להרגיע את העין ולהיפטר מהדלקת.

אבל ההמלצה הכי טובה שאני יכולה לתת לטיפול מהיר ויעיל בדלקת עיניים, היא שימוש בג'ל מאלוורה רפואית. לא מדובר על הג'ל בקופסה הירוקה שקונים בחנויות הפארם, ממש לא. מדובר על הדבר האמיתי – ג'ל שסחטנו מחתיכת עלה של צמח האלוורה. בזכות הרכיבים נוגדי הדלקת הטבעיים שבו, הוא מרפא את הדלקת בעין באופן כמעט מיידי.
איך משתמשים באלוורה לטיפול בדלקת? פשוט חותכים חתיכה מעלה בשרני של האלוורה הרפואית, "חולבים" אותה לתוך כלי ומורחים את החומר ישירות על עין סגורה. לא נורא בכלל אם מעט ג'ל ייכנס לתוך העין – זה אפילו עדיף!  תחזרו על מריחת הג'ל לפחות שלוש פעמים ביום, ולא תאמינו כמה מהר דלקת העיניים תעלם.

אלוורה – צמח המרפא שממש שווה לכם להכיר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites