מארחים: כיצד משלבים ריחות טובים כחלק מעיצוב אירוע מושלם? "פותחים שולחן" עם חגי אשל 0

מאת חגי אשל

ריח נעים בבית הוא דבר שכולם יסכימו שהוא חשוב. ריח, גם ברמה המילולית, קשור קשר הדוק לאווירה של מקום ואירוע. כולם כבר יודעים שלריח טוב יש את היכולת להרגיע. לא סתם יש את הדבר הזה שנקרא "ארומתרפיה".
לצערי, הרבה אנשים מתעלמים מחוש זה ולא לוקחים אותו בחשבון כשהם באים לעצב אירוח. אז אם אתם רוצים לשלב ריחות באירוח שלכם – תתחילו מהדבר האמיתי: צמחי תבלין, אותם נשרוף על כלי מתכת או משטח ייחודי.
חשוב לדעת שיש הבדל בין צמחי תבלין טריים למיובשים והעדיפות תמיד תהיה למיובשים. זה מפני ששריפה של צמחי תבלין טריים יכולה ליצור ריח חריף ולא נעים. תוכלו לשרוף את העלים היבשים, כמו של מרווה, בעזרת ברנר או ישירות על אש גדולה. הריח שיווצר יטהר לכם את האוויר בבית וינטרל ריחות רעים של טיגון.|
אפשרות אחרת ליצירת ריח טוב, היא לשים בתוך סיר מים גדול כמה מקלות קינמון ופרי הדר טרי, כמו תפוז או לימון, חתוך לפרוסות. שימו על הגז, על אש נמוכה ותנו לזה לרתוח. האדים שיתפשטו בחלל יפיצו ריח מדהים בכל הבית! אם אתם לא רוצים להתעסק עם אש, אז ספריי טקסטיל הוא הדבר בשבילכם, מתיזים מעט על הווילונות או על ריפוד הכיסאות ובעצם אפשר על כל פיסת טקסטיל שיש.
את ספריי הטקסטיל אפשר למצוא בכל חנות סבונים וכאשר אתם בוחרים את הריח, לכו על ריחות פירותיים ולא על ריחות של מרכך כביסה, שיתכתבו עם המנות שאתם מגישים. אלו יעזרו גם לאוכל שלכם להיות טעים יותר.
כל זה טוב ויפה, אבל בשביל שתוכלו ליהנות באמת מהריחות – מפסיקים את הבישולים, לפחות שעה, לפני שמגיעים האורחים ודואגים לאוורר את הבית. תכננו את זמני ההכנות שלכם כדי שהכל יהיה מוכן עד לזמן זה. זה גם יאפשר לכם להתאוורר קצת בעצמכם, ולא להיות לחוצים עד הרגע האחרון בהכנות, עם ריחות של קארי. הזיכרונות הטובים ביותר הם אלו שקשורים לריחות נעימים. איך תרצו שיזכרו את האירוע שלכם?!

תכנים נוספים של חגי אשל

מארחים: כיצד משלבים ריחות טובים כחלק מעיצוב אירוע מושלם? "פותחים שולחן" עם חגי אשל
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים