נערות רבות חוששות מהחיסון נגד וירוס הפפילומה, הגורם לסרטן צוואר הרחם, הרי מדובר בחיסון חדש יחסית כנגד וירוס שלא כולם יודעים עליו.

מהו וירוס הפפילומה? וירוס הפפילומה הוא וירוס המועבר ביחסי מין ויכול לגרום, בין השאר, לסרטן צוואר הרחם. הוא גם גורם ליבלות באיבר המין ובאזורים נוספים.
יש תתי-זנים מסויימים של הוירוס שהם מסוכנים יותר מבחינת הסיכון לסרטן צוואר הרחם וכנגדם מכוון החיסון. יש כמה סוגים של חיסונים, לפי מספר תתי הזנים שהם מחסנים כנגדם, אך כל סוגי החיסונים מגנים מפני תתי-הסוגים המסוכנים של הוירוס.

מתן החיסון, כמו כל חיסון, גורם להווצרות נוגדנים, שלמעשה מגנים על הנערה המחוסנת מפני הדבקה בוירוס, ובכך בעצם מגנים עליה ממחלות שונות אותם גורן הוירוס, ובינהן גם סרטן צוואר הרחם.
עולם הרפואה מקוה לפתח חיסונים נוספים כנגד סרטנים אחרים, אך בינתיים – הקשר בין סרטן לוירוס הוכח רק במקרים בודדים כמו במקרה וירוס הפפילומה.

החיסון נגד נגיף הפפילומה יעיל ביותר אם ניתן סביב גיל שתיים עשרה ולפני התחלת קיום יחסי מין. כך, אם תהיה חשיפה לוירוס בעת קיום יחסי מין – הנערה תהיה כבר מחוסנת ולא תידבק.
החיסון מקובל בהרבה מדינות בעולם, כולל, כמובן, ארצות הברית, אירופה ואוסטרליה, ויש מדינות בהן מחסנים אפילו את הבנים, כדי שלא ידביקו את הבנות.
החיסון ניתן בדרך כלל בשלוש מנות מרוחקות זו מזו במספר שבועות. הוא נחשב לבטוח ביותר וגורם, לרוב, רק לתופעות לוואי מקומיות קלות באזור ההזרקה, כמו כאב מקומי אודם וחום מקומי.

נכון הוא שהיו חששות לאורך השנים האחרונות, מתופעות לוואי קשות יותר לחיסון, אך החששות הללו נתבדו על ידי מחקרים, שנעשו על מאות אלפי נשים צעירות שחוסנו. החיסון נחשב לבטוח ביותר ואין לו תופעות לוואי מסוכנות. מליוני נשים ונערות ברחבי העולם כבר קיבלו אותו עם תוצאות מצויינות. בארץ החיסון ניתן בחינם במסגרת שגרתית בבית הספר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites