איך תלמדו את הילדים שלכם להיות טכנולוגיים 0

מאת: הדר אביאל, מתמחה בליווי ופיתוח עסקי לסטארט אפים

מעבר לאייפד, אייפון ואקסבוקס, הטכנולוגיה נמצאת בכל מקום בחיים שלנו אבל מעטים מאיתנו באמת יודעים איך הטכנולוגיה עובדת. בשונה מאיתנו, הילדים שלנו נולדו לתוך הטכנולוגיה ומומלץ ללמד אותם להשתמש בה כבר מגיל צעיר ולהבין את העקרונות שבבסיסה. כך, אני מאמינה, תתפתח אצלם היצירתיות וכושר ההמצאה.

הדרך הטובה ביותר ללמוד טכנולוגיה היא בעזרת צעצועים ומשחקים מותאמים לילדים.

MAKERBLOCKS  הן אבני בניה אלקטרוניות המלמדות חווייתיות, המחברות בין משחק בעולם האמיתי לבין סיפור בעולם הדיגטלי איך אלקטרוניקה בסיסית עובדת.
אז איך זה עובד? תחשבו על משחק לגו רק עם אבני בניה גדולות יותר, כשכל יחידה ממוגנטת ויודעת להתחבר ליחידה נוספת וביחד הם יוצרות פעולה – הדלקת אור, סאונד וכל מה שרק אפשר לדמיין. בנוסף, לכך מתחברת אפליקציה המתקשרת עם החלקים על ידי בלוטות' והילדים יכולים לעקוב אחרי הפעילות תוך מתן פתרון לבעיות וסנכרון בין המשחק בעולם האמיתי לסיפורים של האפליקציה. כך הם הופכים להיות מדענים או בלשים ולומדים לבנות עולם של משחק באפליקציה.

מחיר ממוצע לערכה: 50$

Stikbot's הוא משחק שיעזור לילדים לצלם ולערוך סרטוני וידאו בעזרת דמויות מגניבות שנקראות Stikbot's.
במשחק ישנו קיט ובו בובות שאיתן אפשר ליצור תנועתיות, לחבר ביניהן, לבנות סט מיוחד וכל מה שהדמיון מאפשר להם. הבובות מגיעות בקופסא ירוקה שאותה אפשר דרך אפליקציה יעודית להפוך ל- green screen  – מסך ירוק שעליו אפשר "להשתיל" אלמנטים מיוחדים כמו רקע, ציורים, אולפן ובעצם, כל מה שאנחנו יכולים לדמיין ובמקרה הזה לבצע דרך האפליקציה.

אז איך זה עובד?
כל מה שהילדים צריכים לעשות זה בעיקר להפעיל את הדמיון ולבנות לצילום על הקופסא ולהזיז את הבובות בהתאם. כל "פריים" יצטלם ע"י טלפון חכם כבסופו של דבר יווצר סרט קצר שאותו יהיה אפשר לחלוק ובעיקר להתגאות.

מחיר ממוצע: 20$

Geckobot הוא רובוט שנבנה מאבני בניה (כמו לגו) שיכול לטפס על קירות בעזרת רגליים בעלות מערכת יניקת אוויר המאפשרות לו לצעוד בצורה אנכית על משטחים חלקים, כגון זכוכית, פלסטיק, לוחות ועוד. בקיט ההרכבה יוכלו הילדים לבנות דגמים שונים כגון: רובוט המטפס על קירות, רובוט שמחזיק טלפון חכם ויכול לצלם תמונות או כזה שיכול להרים חפצים ולהחזיק אותם.

מחיר: 50$

עוד טורים של הדר אביאל כאן 

 

איך תלמדו את הילדים שלכם להיות טכנולוגיים
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים