מהבלוג של חגית אברון: חטאים קטנים ועינוגים גדולים – יום חופש מפנק בקיסריה והסביבה 1

מאת: חגית אברון

1(33)

לספרותית נמאס מדוסטויבסקי. גם מסופרים טווסים נקעה נפשה, וכך גם ממבקרי ספרות מתנשאים, שלא לומר מתוסכלים, נמאס לה.
כל מאמצי לפנק אותו בבילוי אינטלקטואלי, ההולם את טעמה התרבותי המעודן, עלו בתוהו. היא דרשה להתפלש בחומר, לוותר על הרוח ולא להפעיל אף לא תא מוחי אחד. הצעתי סדנא, היא עקמה את האף. שיחדתי בסרט, היא צחקה. מרוב שהיא מתוחכמת, שכחתי שגם היא חיבת מידי פעם, עונג צרוף ופשוט. לקחתי אותה מערבה מכאן, אל ממלכת קיסריה הרוגעת, ליום של פינוקים לגוף דואב, לקרצוף של הגוף טרום פסח.

כבר בכניסה לקיסריה הלב משתחרר. משב רוח מהים, מרחבי מדשאות ואנחנו בלב חורשה מוריקה מציצים לפתחו של "ספא קיסר". אחוזת רוגע אינטימית ומזמינה.
בית קפה יפה בכניסה, הושיב אותנו לקפה מצוין, מטעמי בוקר מפתיעים וקטנים, כדי לא להכביד על הבטן טרם ההתמסרות לטיפולים. הספרותית קבלה על חטאי היום יום, ואני הוספתי קורטוב משלי. הצעתי שעל כל חטא שנעשה לנו, נפצה את עצמנו היום, בעינוג ההולם את משקלו של החטא.

2(33)

בדרך למלתחה, הספרותית נזכרה ששכחה בגד ים. יד חרישית הושיטה לה שלל בגדי ים מעוצבים לבחירה. כמה שקוף שיד אישה מנהלת את ההיכל הזה. עד לפרטים הקטנים המעידים על הבנה עמוקה לליבה של עלמה – ההקפדה על פרטים קטנים של פינוק כמו מתנות חרישיות שמוטמנות בתאים למי שחוגגים יום מיוחד, הניקיון הבוהק והשירות המוקפד.

שמטנו חלוקים ועלינו על מזבחות השיש המחוממים של החמאם הטורקי. עלם חמודות, שיריעת בד צבעונית קשורה לאזור חלציו, שיגר לכיווננו דליים של מים חמים ללא רחמים. לספרותית היה זה הביקור הראשון בחמאם טורקי, והיא התמסרה כליל לעונג שבכאב: עוד כמה חבטות במגבות רכות להמרצת הדם, ריסוס בקצף, ועיסוי מקצועי ונחוש של אזור הכתפיים והקרקפת, ואנחנו יצאנו קלופות שכבת עור פחות.

עד לטיפול המלכותי של הקיסר, השתכשכנו בבריכה המינראלית המחוממת, הפרחנו בועות של קצף בג'קוזי המקורה, והלכנו על תחנות טיפולים מקוצרים של שיאצו וגם של מניקור –פדיקור אקספרס. זאת למי שנאלצה עוד הערב להשתתף בטקס קבלת פרס ספרותי כלשהוא.
תה צמחים ופטפוט ליד האש המבוערת, ואנחנו נפרדנו זו מרעותה, והלכנו ל-75 דקות של טיפול קיסרי, בו היו מעורבות ידיים (2 או 4 לבחירה). אותן ידיים פירקו לנו בחצי שעה הראשונה את הצורה, משחו שמן שומשום שטפטף ללא הרף, ואולי עוד דברים, שאלמלא התרדמת העמוקה ששקענו בה, אולי היינו זוכרות לספר אודותם. אפילו נירון קיסר היה מרוצה. עוד מרק חם ופסטה מעולה לסיום, וביקשנו להאריך את היום בקפיצה לעיירת הוודסטוק הסמוכה – פרדס חנה כרכור.

3(20)

מקומית סיפרה לנו על "דורותיאה," האוצרת אוצרות בלומים של בדים, רהיטים, ווילונות שיד נבונה ובעלת טעם משובח נגעה בהם. למי שכמונו, נזקק לכמה פריטים מושקעים במיוחד לשיפוץ הבית החדש, "דורותיאה" הוא מקום של טעם טוב, טקסטיל משובח וריהוט מובחר של פעם. כזה שהילה, בעלת המקום, בתבונה משפצת ומפיחה בו חיים חדשים. עשינו סיבוב בעיניים בין בדים פרחוניים צבעוניים ומפוספסים שאין רואים בכל מקום, בחרנו טקסטיל מרהיב לווילונות מתנפנפים, וחמדנו לעצמנו כורסאות משופצות לפעם הבאה.

מילות סיכום ליום שהיה, נאמרו בבית הקפה המקומי "גבריאלה ורות", שם התיישבנו בין נשים מרהיבות בשיער שיבה מתריס ויפהפה. ברוח המקום הטבעונית בריאותית, כרסמנו עוגייה מופלאה מקוקוס וקקאו נא, וכבר ייחלנו לרשימת החטאים הבאה.

מהבלוג של חגית אברון: חטאים קטנים ועינוגים גדולים – יום חופש מפנק בקיסריה והסביבה
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים