מאת: יונית רוזן

"דמיינו שהמציאו בעולם מוצר חדש ומופלא, שיכול להזין ולחסן כל אדם שנולד על פני כדור הארץ. דמיינו גם שהוא זמין בכל מקום שבו הוא דרוש, ללא צורך לאחסן או להוביל אותו, והוא עוזר לאמהות לתכנן את משפחותיהן ולהקטין את הסיכון לחלות בסרטן".
קטע זה נכתב על ידי רופא ילדים אמריקאי בשם פראנק אוסקי, ופורסם על ידי יוניסף, קרן של האו"ם למען ילדים.
אני בטוחה שלא רק שהיינו רוצים לקנות את המוצר הזה, אלא שגם היינו מוכנים לשלם עבורו כל מחיר.
נוזל החלומות הזה הוא כמובן חלב אם.

מנסיוני כאחות טיפת חלב ויועצת הנקה אני מכירה בעובדה שאמהות רבות לא היו מוותרות בקלות על ההנקה אם היו יודעות עד כמה היא חשובה לבריאות האם ולבריאות התינוק ואין שום מזון תינוקות שדומה לחלב אם בהרכבו.
דברים אלו אינם נאמרים על מנת לשפוט או להטיף, אלא במטרה להדגיש את חשיבות ההנקה בראי הבריאות.

גופה של האם מייצר את החומר המשובח ביותר על מנת להבטיח את שלומו של הילד. חלב האם מכיל חלבונים, שומנים, ויטמינים, ברזל, מינרלים ומים בדיוק במינון הנכון ובצורה המתאימה ביותר, כך שלתינוק יהיה קל לעכל אותו.
חלב אם, באופן גאוני, גם משנה את הרכבו בהתאם לגיל התינוק, הטמפרטורה בחוץ, השעה ביום, בדיוק כמו שאנחנו אוכלים דברים שונים בהתאם לגילנו, רמת החום והשעה ביום.

רק בחלב אם יש מרכיבים חיים כמו נוגדנים החיונים למערכת החיסון הנבנת של תינוקות. חלב אם אינו סטטי, אלא נוזל חי שמתאים את עצמו לסביבה העכשוית של התינוק. נוזל חי שכזה אי אפשר לייצר במעבדה לייצור מזון תינוקות.

משפחות לתינוקות יונקים צורכות פחות שירותים רפואיים וגם המחלות יותר קלות וקצרות. מחקרים רבים הראו כי אי-הנקה מגדילה את הסיכון לסוכרת נעורים, למחלות כרוניות של המעי, להשמנת יתר, למוות בעריסה, לדלקות אוזניים, לבעיות בדרכי הנשימה ודרכי השתן ואפילו לסוגים מסוימים של סרטן.

ההנקה גם שומרת עלינו, האמהות, ומחקרים הראו שככל שההנקה נמשכת יותר זמן, ישנה ירידה בסיכון לחלות בסרטן שד, שחלות ובמחלות הקשורות בהתדלדלות של העצם.

חלב אם ממשיך לתרום באופן משמעותי למערכת החיסון. גם לפעוטות מעל גיל שנה, שכבר נמצאים בגן ופוגשים ילדים נוספים מחוץ למסגרת המשפחה.

לסיכום: ההנקה היא אמצעי זול ונגיש לשמירה על הבריאות ולמניעת מחלות. לכן אני מאמינה שלכל אם מגיע כל הליווי והעזרה בהתמודדות עם האתגרים והקשיים סביב ההנקה, במיוחד בשבועות הראשונים. אל תהססו לפנות ליועצת הנקה, אחות טיפת חלב או לחברה מנוסה שיכולה לפעול יחד איתכן ובשיתוף בכדי להשיג את "נוזל החלומות" שהוא המוצר המושלם עבור התינוק שלכן ועבורכן.

החלב ששווה זהב: כל היתרונות הבריאותיים בהנקה, הן לאם והן לתינוק
3.5 (70%) 2 votes

One thought on “החלב ששווה זהב: כל היתרונות הבריאותיים בהנקה, הן לאם והן לתינוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים