גם אם תשימו בצד את הרצון הטבעי לקיים יחסי מין כפועל יוצא מהאהבה והתשוקה שאתם חשים, או את ההנאה הגופנית שאתם מפיקים כשאתם עושים סקס, חשוב שתדעו שלקיום יחסי מין בריאים ומספקים באופן קבוע יש יתרונות בריאותיים לא מבוטלים.
למעשה, מחקרים רבים מגלים שוב ושוב שסקס מספק, הנעשה מתוך תשוקה הדדית, כחלק ממערכת יחסים יציבה, תורם לבריאותכם הגופנית, הנפשית והרגשית.
לא מאמינים? קבלו את 10 הסיבות הבריאותיות לקיים יחסי מין:

1. סקס ממריץ את זרימת הדם בגופנו, מחזק את שריר הלב ומוריד את הסיכון להתקף לב או שבץ מוחי. זרימת דם טובה היא חיונית ביותר לתפקוד בריא של גופנו, שכן דרך מחזור הדם מובל החמצן שאנו שואפים לכל תאי הגוף וכן נאספת מהם הפסולת המועברת לאיברים שמסלקים אותה מן הגוף. במצב בו זרימת הדם אינה טובה, עלולה להיווצר מחלת כלי דם ופגיעה בלב.

2. סקס מגביר את הפרשת ההורמון דהידרו-אפיאנדרוסטרון (DHEA), הידוע גם בכינוי "הורמון הנעורים" או "סופר-הורמון", ונחשב להורמון שמסייע למראה החיצוני, בכך שהוא מסייע לחילוף חומרים, ויסות רמת סוכר בדם ושריפת שומן, וכן עוזר לשיער ולעור שלנו להיראות צעירים יותר ובריאים יותר.
shutterstock_292690208
3. סקס קשור להימצאות רמות גבוהות יותר של נוגדן אימונוגלובין A בגופנו. נוגדן זה קשור למערכת החיסונית, ומגביר את פעילותה אל מול מחלות שונות, כמו שפעת, צינון וזיהומים שונים.

4. סקס עוזר לנו להתמודד טוב יותר עם מצבים מעוררי מתח וחרדה וכן משפר את מצב הרוח שלנו. במחקרים נמצא כי אנשים שמקיימים יחסי מין באופן תדיר, מתמודדים טוב יותר במצבי דחק מיידיים וכן מראים ירידה ברמת לחץ הדם הדיאסטולי לאורך זמן. בנוסף, סקס גורם לשחרור אנדורפינים, הורמונים המשפרים את מצב הרוח, וכן מסייע לשיפור הבטחון העצמי ודימוי הגוף.

5. סקס מוריד את הסיכון לסרטן השד אצל נשים וסרטן הערמונית אצל גברים. במחקרים שונים נמצא כי שפיכות מרובות, לא רק בזמן קיום יחסי מין, אלא גם כתוצאה מאוננות, עשויות להוריד משמעותית את הסיכון של גברים ללקות בסרטן הערמונית לאורך חייהם, לפעמים אפילו בעשרות אחוזים.

6. סקס עוזר לנו לישון טוב יותר – במהלך האורגזמה, מופרש בגופנו הורמון האוקסיטוצין (הידוע גם בכינוי "הורמון האהבה"). הורמון זה נמצא כמחזק את השינה: הוא גורם לנו להירדם מהר יותר ולישון לפרק זמן ארוך יותר (וגם לזכור טוב יותר את החלומות שלנו).
shutterstock_250445797
7. סקס מפחית רגישות לכאב – במחקרים שונים נמצא כי האוקסיטוצין והאנדורפינים, המופרשים במהלך האורגזמה, מסייעים להפחית כאבים של דלקת פרקים, מיגרנות וכאבי גב, התכווצויות לפני מחזור חודשי, וכאבים לאחר ניתוחים. לעתים, אפילו רק המחשבה על סקס – גורמת כבר לשיכוך כאב ברמה כלשהי ויש הטוענים כי האורגזמה מפסיקה שיהוקים טורדניים…

8. סקס עוזר לנו להאריך ימים – במחקרים שונים נמצא כי קיום יחסי מין מספקים באופן קבוע, מאריך את החיים בתוספת של בין 3 ל- 7 שנים, ושזוגות מאושרים חיים יותר מאנשים שאינם חיים בזוגיות מאושרת.

9. סקס שורף קלוריות ואף עשוי להוריד את רמת הכולסטרול – במהלך אקט אחד של סקס שאורך כ- 30 דקות, גופנו שורף כ- 150 קלוריות בממוצע (משתנה בין נשים לגברים ובהתאם למשקל הגוף). בנוסף, סקס ואורגזמה עוזרים לגופנו לשרוף שומן ביעילות גבוהה יותר, וכן מאזנים את רמות הקורטיזול (הורמון החרדה) בגוף, מה שמוריד את החשק שלנו למאכלים עתירי שומן ופחמימות.

10. סקס מחזק את האינטימיות עם בני/בנות הזוג, וכך משפר את איכות חיינו – טוב, זה כבר באמת המובן מאליו: קיום יחסי מין מספקים ותדירים עם בן או בת הזוג מחזקים מאוד את האינטימיות והזוגיות, ואלה, בתורן, משפרות את איכות החיים שלנו ולכן גם את בריאותנו.

תעשו סקס – זה טוב לבריאות
3 (60%) 1 vote

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים