אחת למאה אלף: לידה נדירה של שלישיה זהה במרכז הרפואי הלל יפה 0

אחרי 5 בנים, כשגילתה הדאיה באדרן, תושבת זמר, שהיא בהריון, היא התפללה לבת. תפילתה נענתה אבל כפול 3 – ובחודש שעבר היא ילדה שלישית בנות זהות, כלומר 3 תינוקות שנוצרו מאותה ביצית והתפתחו באותה שיליה. מדובר בהיריון ספונטני ונדיר ביותר, שכמותו מתרחש רק אחת ל- 100,000 הריונות!

"כמי שגדלה כבת יחידה להורי, רציתי מאוד משפחה גדולה", מספרת הדאיה בדראן, בת 33 מהישוב זמר. הרצון הזה גולם ל- 5 בנים מקסימים, אך היא ובעלה, לא נעצרו שם. "בהריון האחרון, שישי במספר וספונטני לחלוטין, התפללתי לבת", היא מחייכת כשהיא מספרת כמה הופתעה לגלות בסקירה שלא מדובר בבת אחת, אלא ב- 3 בנות זהות בשיליה אחת.

"מדובר באירוע נדיר, שבספרות המקצועית מצוין שמתרחש באחד לכמאה אלף הריונות", מציין ד"ר חיים דוד, מנהל חדר הלידה בבית החולים , שהיה מי שיילד את שלוש בנותיה של הדאיה. "כיום, לרוב, שלישיות אינן מתקבלות באופן ספונטני, וההמלצה בהריון מרובה עוברים היא לבצע דילול עוברים בגלל הסיכון לאם ולתינוקות. במקרה הזה, דילול בכלל לא היה אופציה כי כולן היו בשיליה אחת, וכל שנותר הוא לעשות מעקב הריון צפוף ולסחוב את ההיריון ככל הניתן לשבוע מתקדם".
3
הדאיה אכן היתה במעקב של המרפאה להיריון בסיכון בהלל יפה, ואף אושפזה מספר פעמים בשל צירים מוקדמים. בשבוע ה- 32 להריון, ה- 10.4.2016, בוצע ניתוח קיסרי, שהסתיים בלידתן של 3 בנות מקסימות, וכמובן – זהות. משקלי הלידה היו 1.735 ק"ג, 1.920 ק"ג ו- 1.560 ק"ג, והשמות שניתנו להן – לוגי'יין, אלין ותאלין. השלוש אושפזו למעקב וטיפול בפגיה.

ד"ר מיכאל פלדמן, מנהל מחלקת יילודים ופגים, שטיפל בעוללות הטריות, משבח את האם, את התינוקות ואת הצוות שביצע את מעקב ההיריון: "ראשית, כל הניהול הטרום לידתי של הדאיה היה מיטבי למצב המדובר. בזכות מעקב ההיריון ובזכות ההקפדה של הדאיה, היא הגיעה לשבוע מתקדם, שבו לתינוקות היה סיכוי מצוין להיוולד עם מינימום בעיות בריאותיות, כפי שאכן היה בפועל. שנית, אפשר לומר שגם הילדות, בעודן בבטן האם, "חילקו" את המשאבים של סוכר-חלבון-שומן ביניהן באופן שיוויוני, ובעצם שמרו זו על זו, כך שהתפתחותן ברחם היתה תקינה, וכן משקל הלידה שלהן היה טוב ביותר בהקשר של לידת שלישיה".
1
היום, 4 שבועות מיום לידתן ולאחר שהראו עליה יפה במשקל והתפתחות תקינה, משוחררות הקטנות עם הוריהן לביתן.

"ההתרגשות היא רבה", מסכמת הדאיה, "אמא שלי מאושרת מכל הנכדים הרבים, וכך גם אנחנו". לכך מוסיף אוסמה, בעלה: "ברור לנו שזה לא פשוט ונצטרך רכב גדול יותר והתארגנות לעזרה קבועה, אבל נסתדר. החדר שלהן מוכן, ואחרי חמישה בנים – פתאום הכול בוורוד. זה באמת אושר גדול".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Theme developed by ThemeStash - Premium WP Themes and Websites