בגאורגיה האורח הוא מתנה מאלוהים!

ארוחה גיאורגית מסורתית היא לא עניין פשוט. אנחנו מתיישבים לשולחן שעמוס בצלחות קטנות שנערמות, אחת על השנייה, מנהג שבא להצביע על השפע שמעריפים המארחים על אורחיהם המכובדים. המארח, שיושב בכורסה בראש השולחן, מרים לחיים מתי שמתחשק לו, עניין שקורה אחת לדקה בממוצע.

היין הוא יין ביתי. בגיאורגיה מכינים המון יין ביתי, באיכות מפתיעה. היין עוזר להוריד את כמויות האוכל הבלתי אנושיות שכוללות סלט גזר מתובל בכוסברה יבשה, עוף צלוי שלצידו רוטב חמוץ של שזיפים אדומים, דגי פורל מטוגנים, תפוחי אדמה אלוהיים (לגיאורגים יש כשרון מופלא ומפתיע לבשל תפוחי אדמה), פרוסות חצילים במילוי ממרח עם אגוזי מלך, גבינת סולוגוני מייצור ביתי, ירקות כבושים, צלחת ענקית של גבעולי טרגון ובצל ירוק לצד צנוניות רעננות, עגבניות ומלפפונים, וכמובן חצ'פורי, מלך המאפים הגיאורגים.

חצ'פורי מגיע בהמון גרסאות – שכבות של בצק שביניהן גבינה, סירה של גבינה שממולאת בגבינה עם ביצה, ממרח של שעועית חומה, והגרסה הנפוצה ביותר בבתים שמורכבת משתי שכבות דקות של בצק שביניהן מסתתרת הגבינה.

אחרי שמסיימים לאכול ושותים יותר מדי יין, מגיעים החינקאלי כדי לדאוג שחלילה לא נצא רעבים. שיעור קצר באכילה (מחזיקים הפוך ב"גבעול", נותנים ביס קטן ושותים את המיץ שבפנים ובסוף מכרסמים מסביב מבלי לאכול את ה"גבעול", אקט שנתפס כמגוחך במיוחד בעיני הגאורגים). ואז, כדי להוכיח לנו שאנחנו בעצם לא יודעים לאכול מגיע בשר – שיפודי כבש ונקניקיות ביתיות שנצלים בחדר בתוך אח שבקיר. תמצית ארוחה ביתית גיאורגית טיפוסית.

 

לפרקים נוספים של ישי גולן מחשב מסלול מחדש

קראו עוד על גיאורגיה בעמוד הסרט הגעת ליעד: בטומי

 

ג'מרג'ובה! ישי מתארח בסעודה גאורגית מסורתית
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים