כמעט כולם אוהבים את הקיץ והים והשמש, אבל אף אחד לא אוהב את המדוזות שמגיעות איתם. מה צריך לעשות במקרה של צריבה ממדוזה?

צריבת המדוזה עלולה להיות מסוכנת ביותר, במיוחד במקרה של אלרגיה לארס. שימו לב לסימנים שיכולים להעיד על סדנה ממשית דוגמת איבוד תחושה, שלפוחיות, נפיחות, גירוד, חום, בחילות או כאבים חריגים.
במצב של תגובה חריפה שגורמת להיצרות דרכי הנשימה או לנפיחות בגרון, קשיי נשימה, תחושת חולי וחולשה יוצאת דופן, יש להגיע בדחיפות לטיפול רפואי.

מה עושים כדי להרגיע את הכאב?
ניתן לשטוף את האזור במים חמים – לא מעל 45 מעלות ולאחר מכן לקרר את האזור עם קרח. פעולה זו תחליש את הכאב ותעזור לטיפול בדלקת על ידי הגברת זרימת הדם לאזור.
קצף גילוח
ג'ל אלוורה – ידוע שג'ל אלוורה יכול לעזור בכוויות. בעקיצות מדוזה הג'ל יכול ליצור הקלה משמעותית, לכן יש למרוח כמות נדיבה מהג'ל על האזור הפגוע. הג'ל מכיל סליצילית שתתמוך במענה אנטי דלקתי ותעזור בהקלת הגרד. בנוסף הג'ל מכיל כמות גבוהה של ויטמינים וחומצות אמינו הדרושים לחידוש רקמות עור פגועות. ניתן לערבב את ג'ל האלוורה במשחות הידרו-קורטיזון שונות כדי להגביר את פעולת ההחלמה.

קצף גילוח – במידה ונעקצתם ביום שבת והכל סגור מסביבכם, ניתן להשתמש בקצף גילוח להקלה זמנית.

שמן קיק – המופק מצמח הקיקיון, תומך בהפחתת כאבים וגרד, תמיכה נוגדת דלקת, שיפור זרימת הלימפה לאזור הפגוע וע"י כך לנקות אותו מרעלים. השמן מסוגל לחדור לתוך שכבות העור העמוקות ולכן הוא מאוד יעיל לטיפול חיצוני. ניתן למרוח מהשמן על העקיצה ולחבוש את האזור הפגוע בעזרת בד גזה, ואז לחדש את השימוש מידי יום עד להקלה משמעותית בתסמינים. את שמן הקיק ניתן לרכוש בבתי מרקחת ובבתי הטבע השונים.

 

 כך תתגוננו נכון מפני הסכנות שבקרינת השמש 

 

כך תטפלו בצריבת מדוזה
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים