נס בבית חולים קפלן: רופאים הצליחו לחבר מחדש ראש של מטופל שניתק מצווארו 2

המטופל הגיע לבית החולים כשגולגלתו החלה לצנוח כלפי עמוד השדרה והוא היה במצב מסכן חיים

לפני מספר ימים התבצע בבית החולים קפלן ברחובות, ניתוח מורכב, לקיבוע הגולגולת לצוואר במטופל בן 87.
חננאל מדר (87), תושב רחובות, הובהל לחדר מיון בבית החולים קפלן לאחר שנפל במקלט הבניין בו הוא מתגורר, כשהוא סובל מפריקת הראש מהצוואר. חננאל הועבר למחלקה האורתופדית, שם עבר ניתוח מורכב ביותר שנועד לקבע את הגולגולת לצוואר. במהלך הניתוח נלקח שתל מחלקו העליון של עצם הזנב והונח על גבי החוליה המרוסקת ובכך הציל את חייו של חננאל. ביממה האחרונה הוא החל לנוע בכוחות עצמו לשביעות רצונם של רופאיו.

ד"ר פלג בן גלים, מומחה לניתוחי עמוד שדרה בבית החולים קפלן, ומי שביצע את הניתוח המורכב מסביר כי חננאל בן ה- 87 הגיע אליו לאחר נפילה קשה עם חבלת ראש וצוואר. "הראש נחבט בקרקע עם אבחנה של שבר פריקת הראש מהצוואר וריסוק של חולית הצוואר הראשונה. הגולגולת החלה לצנוח קדימה ומטה כלפי חוט השדרה והוא לא יכול היה להזיז ראש וצוואר", הוא מתאר. "בשל מצבו מסכן החיים ביצע צוות האורתופדיה ניתוח מורכב ביותר בו קיבענו את הראש לפינים חיצוניים ממתכת איתם העמדנו את הראש בחזרה במקומו. הניתוח בוצע תחת שיקוף ובעזרת אלקטרודות מיוחדות, שאיפשרו לחבר את חוט השדרה לראש ללא פגיעה עצבית. לאחר קיבוע הראש, לקחנו שתל מהחלק העליון של עצם הזנב של חננאל והנחנו אותה על גבי החוליה המרוסקת הראשונה כדי ליצור תשתית ביולוגית באיחוי עצם הגולגולת אל החוליות".

חיבור-בין-הראש-לצוואר-עי-החלק-העליון-של-עצם-הזנב. צילום: בית חולים קפלן

חיבור-בין-הראש-לצוואר-עי-החלק-העליון-של-עצם-הזנב. צילום: בית חולים קפלן

הניתוח הוגדר בהצלחה וחננאל החל ללכת בעצמו בסיוע של צוות הפיזיותרפיסטיות. הוא צפוי לתהליך שיקום ויוכל לשוב בקרוב לחיי שגרה.

 

נס בבית חולים קפלן: רופאים הצליחו לחבר מחדש ראש של מטופל שניתק מצווארו
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים