מאת רותם ליברזון

כולם חושבים שכדי להכין קבב בבית, חייבים גריל וחצר, עדיף עם בריכה.

אני מרגיעה ואפילו אומרת שלפעמים הקבבים שאני מכינה במחבת פסים או אפילו בתנור הם מעולים ויש פעמים שהם יוצאים יותר טוב מגריל הפחמים. חשוב מאד שהקבב יהיה עסיסי. את העסיסיות אנחנו מקבלים מבשר שיש בו מעט שומן כבש, והמון בצל  טרי טחון, זה הכי טעים לדעתי.

צריך לבקש מהקצב לטחון את הבשר ועדיף חלק כמו צוואר וצלעות עם השומן, הרבה קצבים טוחנים את זה עבור הקליינטים.  אם תבקשו מהם, הם יטחנו את כל התערובת עם הבצל הטרי שתורם גם הוא  לעסיסיות ויוסיפו גם  עשבי התיבול. חשוב מאד ללוש היטב את התערובת, כך שהחלבון שבבשר מתפרק וגורם לקבב להפוך לקציצה שאינה מתפרקת.

אם בחרת ם לעבוד עם מחבת פסים, החוק החשוב ביותר הוא לשמן מעט מאד את מחבת הפסים ורק שהיא ממש מעלה עשן יש להניח בעדינות את הקבבים ולא לגעת בהם עד שהם עשויים לחלוטין מצד אחד. רק אז יש להפוך אותם בעדינות לצד השני לעוד כארבע דקות כדי לחרוך אותם היטב.

טיפ אחרון לקבבים מוצלחים הוא המיץ שנשאר מהבצל הקצוץ שהוספנו לקבב. אל תזרקו אותו, הוא שווה זהב. אני לשה את הקבבים עם מעט מהמיץ. הוא תורם לטעם המשגע ולעסיסיות בלתי רגילה.
מבטיחה לכם קבבים טעימים ומוצלחים, וזכרו; בלי להכניס שטויות לקבב, מספיק בשר משובח, שומן, בצל ועשבי תיבול, מלח ופלפל לקבב מעולה.

איך מכינים קבב על מחבת?
2.7 (53.33%) 15 votes

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים