מאת: ארז לנדאו
מורה דרך ועורך האתר | "מטיילים בארז ישראל"

 

הי, קוראים לי עדי ואני מאוד אוהבת טיולים עם מסלולי מים, חשבתי לקחת את האחיינים הקטנים שלי, אז אני אשמח להמלצה לטיול לא קשה מדי..

 
הי עדי,
תודה שפנית אליי, יש לי בשבילך מסלול מהסרטים ואחד האהובים עליי ביותר.

המסלול נקרא נחל הקיבוצים והוא נמצא באזור עמק בית שאן, אזור שאבות אבותינו כינו אותו שער גן עדן בגלל ריבוי המעיינות באזור.
הנחל הכי מגניב לעשות הוא כפי שציינתי נחל הקיבוצים שם אפשר ללכת עם כל המשפחה והילדים.
יש שתי כניסות מרכזיות לנחל האחת דרך גן השלושה, הידוע בכינויו הסחנה, ועוד אחד כאשר ממשיכים עם הכביש עוד מעט דרומה ואז רואים שלט שמוביל לנחל הקיבוצים. מי שיבחר בדרך השניה יגיע לבריכה אשר שופצה בתקופת המנדט לטובת הקצינים הבריטיים. הבריכה מגניבה אבל הכי מגניב זה ללכת לצד המסלול עד לנקודת ההתחלה ולחזור דרך המים. אם אתם הולכים לאט כל הסיפור ייקח לכם שעתיים בערך ומומלץ לקחת בחשבון שאתם הולכים להירטב לחלוטין!!!! לא להביא פלאפונים או כל מכשיר חשמלי שאם הוא נוגע במים נהרס אלא אם יש לכם שקיות מים טובות וכדאי שתהיה אחת לפחות בשביל המפתח של האוטו.

CC BY 2.5 / Dr. Avishai Teicher Pikiwiki Israel

CC BY 2.5 / Dr. Avishai Teicher Pikiwiki Israel

מי הנחל חמימים לאורך כל השנה כך שזה מסלול נהדר כל הזמן, אני אישית בנאדם שקצת יותר קר לו מאחרים ולכן אני תמיד מכוון להגיע לשם בחודשים החמים ואז אפשר להנות מהעובדה שאתם רטובים כי חשוב לזכור שוב: זה לא מעיין שטובלים ויוצאים אלא מעיין שהולכים בתוך המים כמו שהלכו בויאטנם.
לאורך המסלול אתם תראו שיש לפעמים מעברים בתוך צינורות. יש שלט שאומר שהכניסה לצינורות היא אסורה וכמובן שאי אפשר להתעלם מהעובדה שכולם עושים את זה. מה שחשוב לזכור זה לנהוג במידת הזהירות ולהשגיח על הילדים הקטנים כי לנו לפחות קרה מקרה שבו הילד נשאב פנימה ולולא התגובה המהירה של האמא זה יכל להיגמר לא נעים. אם עושים את זה כמו שצריך אתם יכולים לראות שזו חוויה מדליקה בשביל הילד אך שמכיוון שזה אסור לא שמעתם את זה ממני אבל זה מומלץ בחום.
לסיום אני אתן לכם טיפ מנצח שאני מאוד אוהב :  תביאו אתכם בוגי וציידנית קטנה ושימו בה פירות קרים ומשקאות. ללכת לאורך המסלול עם הפינוקים הופך את החוויה המפנקת הזו לחוויה מנצחת!

צאו לטייל ותגלו את הפנים היפות של ישראל!
לתכנים והמלצות נוספות בעמוד הפייסבוק של ארז לנדאו – Erez Israel

לאתר הבית של ארז לנדאו

טיול לשבת – נחל הקיבוצים: מסלול המים המושלם להפגת החום
דרגו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים